Logo střediska

Okolo třiceti dětí a dvaceti vedoucích ze 4. oddílu přijalo pozvánku Bilba Pytlíka na oslavu jeho 111. narozenin. Přijel i čaroděj Gandalf se svým ohňostrojem. Co se ale nestalo, během oslavy Bilbo Pytlík zmizel a jediné co jsme našli, byl prsten. Prsten, kterého se obával i sám Gandalf, a proto jej svěřil Frodovi.

Brzy jsme zjistili, že prsten je velmi mocný, skrývá v sobě mnoho zla a bude potřeba ho zničit. Frodovi jsme na jeho cestě usilovně pomáhali, chránili ho před skřety i černými jezdci, kteří nás chtěli o prsten připravit. Navštívili jsme Morii – město trpaslíků, poznali Elfy, potkali Anty – mluvící stromy a ubránili Helmův žleb i Minas Tirith – město králů.

Během toho všeho jsme se stihli věnovat odborkám, při kterých se děti učí novým znalostem a dovednostem dle jejich výběru. A že bylo z čeho vybírat! Fotografové měli možnost vidět a vyzkoušet si profesionální výbavu, Trosečníci se naučili rozdělávat oheň bez sirek a papíru, Muzikanti si vyráběli vlastní nástroje, Výtvarníci kreslili, malovali a navrhovali a Záchranáři si na figuríně, za asistence profesionálního záchranáře, zkoušeli první pomoc.

Abychom poznali i širší okolí Maršovského údolí, ve kterém se náš tábor nacházel, mladší část tábora vyrazila na Ostaš. Provázel je náš bratr Karel Pfeiffer, čestný člen našeho střediska a člověk s neskutečně zajímavým životním příběhem začínajícím už v roce 1936. Starší táborníci se vydali na puťák (dvoudenní výlet s přespáním v přírodě), během kterého objevili krásy a taje Broumovských stěn.

Na naší cestě Středozemí jsme se snažili šířit a konat dobro, tak jak jsme my skauti slíbili a jak činíme i ve světě skutečném. Díky tomu a díky vzájemné spolupráci se nám podařilo zničit zlý prsten a my se mohli vrátit zpět domů, nabiti novými zážitky, zkušenostmi a přátelstvími. Už nyní se těšíme, jaká dobrodružství nás čekají příští rok!

 

Prohlédněte si všechny fotky z tábora!

Vedoucí tábora

Martin Kůst – Piňďa

(Foto: Vojtěch Rydlo; Tadeáš Janko; Petr Kalousek)