Logo střediska

Ač jsou tábory 4. oddílu obvykle vzdáleny tikotu města a hluku civilizace, letošní tábor byl výjimkou… Ocitli jsme se na Druhé straně, čtvrti plné kluků a holek toužících po dobrodružství. Čtvrti, kde sídlí známá parta Rychlých šípů – a z toho je patrno, že zde skutečně o dobrodružství není nouze, čtvrti, která ale skýtá domov nejen Rychlým šípům, ale i nechvalně proslulému spolku Bratrstvo Kočičí pracky. Zkrátka všem nám bylo jasné, že letošní tábor v duchu Foglarovy trilogie Dobrodružství v temných uličkách bude stát za to!

A události na sebe nenechaly dlouho čekat. Brzy jsme se dověděli o ježku v kleci, záhadném hlavolamu, ukrývajícím tajemství zemřelého Jana Tleskače – jeho bývalého majitele a zámečnického učně ze Stínadel. Spolu s Rychlými šípy jsme začali rozpřádat podivný příběh Jana Tleskače. Obnášelo to nejednu riskantní výpravu do Stínadel, nepřátelské čtvrti, která je obývána Vonty – členy tajuplné vontské organizace, která je vůči všem ne-Vontům nepřátelská, mnohá pátrání v troskách kostela svatého Jakuba a ještě více potyček s obávanými Vonty.

Chvílemi to vypadlo, že je již všemu konec, to když ježek na jistou dobu zmizel, avšak znovu se objevil, a tak jsme opět vyrazili do spleti stínadelských uliček. A jak jsme se více a více nořili do dění ve Stínadlech, více a více jsme se seznamovali s událostmi a historií této čtvrti, rozhodli jsme se, my a Rychlé šípy, zasadit se o mír. O to, aby Druhá strana a Stínadla žily v pokoji a aby bylo navázáno nové a trvalé přátelství mezi námi (Druhou stranou) a Vonty.

Úkol to byl těžký, zvlášť, když naše snahy byly neustále mařeny – tu Bratrstvem Kočičí pracky, tu některými Vonty, kteří nestáli o smíření a mír. Naštěstí bylo naše úsilí korunováno úspěchem. My, Rychlé šípy a Vontové jsme se tak poslední táborový den sešli k slavnostnímu ohni symbolizujícímu naše přátelství.

A samozřejmě, že se nezapomnělo ani na TAM-TAM (noviny vydávané Rychlými šípy). Účastníci tábora se v něm mohli každý den dočíst plno zajímavostí – jak o Stínadlech a o našich výpravách, tak o táborovém životě, počasí a mnohém jiném.

Prohlédněte si všechny fotky z tábora!

 

Foto: Tadeáš Janko, Petr Kalousek

Autor: Antonín Pelikán - PKJ

Realizováno s finanční podporou Královéhradeckého kraje.