Logo střediska

Středisko ÚTA

Vážení rodiče,

 

vedení Junáka – českého skauta rozhodlo, že od 11. března do odvolání bude pozastavena veškerá běžná skautská činnost. Jedná se o družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody i akce skautského vzdělávání.

Vykřičník 2020

Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací...

Číst dál: Dočasné pozastavení skautské činnosti

Aneb "pokoj ve mne - pokoj s Tebou"... jak zní titulek rozšířené akce "Batlémské světlo". Skauti z Nového Města nad Metují pro Vás zajistili dovoz a rozdávání světla přímo v našem bydlišti. Srdečně jste zváni všichni, kdo o světlo budete mít zájem. Světlo se každý rok zapálí v Betlémě, odkud je dále rozváženo vlakovými koridory. Více o "Betlémském světlu" si můžete přečíst na www.betlemskesvetlo.cz.

Betlémské světlo skauti NMnM

Případné dotazy, směřujte na vedoucího akce: Tomáš Jirounek (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 732 753 400)

Dnes (14.9.2019) jsme se zúčastnili slavnostního průvodu v rámci "Dne evropského dědictví". Tato akce se koná ve více městech po celé Evropě. Mohli jsme tak my (skauti) veřejně vyjádřit sounáležitost s evropskými kořeny. Díky akci takovéhoto typu můžeme potlačit předsudky a nenávist vůči lidem, kteří žijí v jiných koutech Evropy (světa) než je ČR. Průvodu se zúčastnili členové a členky všech oddílů našeho novoměstského střediska.

14.09.2019 skaut průvod 78

Číst dál: Den evropského dědictví

Informace pro zájemce o ubytování

Disponujeme dvěma budovami, ve kterých jsme schopni ubytovat cca 40 osob.

 

Klubovna "Loděnice" na pravém břehu Metuje (za mostem)

je větší klubovnou se třemi obytnými patry.

V přízemí objektu se nachází větší klubovna cca 6x6 metrů, samostatné WC a koupelna s WC a sprchovým koutem.

V prvním patře je další-menší klubovna, kuchyňka a koupelna se sprchovým koutem a WC. Kuchyňka je standardně vybavena pro cca 20-25 strávníků včetně hrnců a nádobí na vaření. Vaří se na elektrickém sporáku. Případně můžeme zapůjčit plynovou stoličku a větší hrnec.

V podkroví je nocležna pro cca 20 osob, vybavená matracemi.

Celý objekt je možno vytápět elektrickými přímotopy a akumulačkami. V obou klubovnách jsou lokální kamna na dřevo.

Spaní: podkroví 20 osob na matracích, 1. patro cca 5 osob na karimatkách, přízemí cca 5 osob na karimatkách. V případě spaní mimo nocležnu je logicky menší komfort při vaření a aktivitách v klubovně.

 

Klubovna "Vodárna" na levém břehu Metuje (u rybníka)

je menší pouze se dvěma obytnými patry.

V přízemí se nacházejí dvě koupelničky se sprchovým koutem a WC. V patře jsou dvě klubovny. V té menší je kuchyňská linka, která je plně vybavena pro maximální kapacitu ubytovaných v tomto objektu.

V přízemí se dá zatopit kamny Bullerjan, v patře jsou akumulačky a ve větší klubovně kamna na dřevo.

Spaní: větší klubovna 1 x "postel" pro 2 osoby, cca 5 osob na karimatkách, menší klubovna cca 3 osoby na karimatkách (za sníženého komfortu při vaření).

 

Okolí kluboven

K našemu areálu patří i okolní louky. Na levém břehu je ohniště s lavičkami pro cca 50 osob. Na pravém břehu dokončujeme stavbu letního přístřešku, tzv. "Šulájova", který po dokončení pojme cca 10 spáčů. Také se zde nachází altán 4x4 metry s lavicemi.

Obě klubovny jsou rozděleny protékající řekou Metují (zájemcům s vůdcovskou zkouškou můžeme zapůjčit po dohodě lodě) a spojeny mostem pro pěší.

 

Kolik to stojí

Standardní platba je:

  • v zimním období (1. 10. – 30. 4.) na 50 Kč za osobu a noc

  • v letním období (1. 5. – 30. 9.) na 40 Kč za osobu a noc.

V případě dlouhodobějšího pronájmu (3 a více nocí) a větších výprav (30 a více osob) je cena dohodou.

 

Kudy k nám

Autem:

  • Dá se dojet až ke klubovnám (GPS 50.3492283N, 16.1604936E , adresa: K Vodárně 185, Nové Město nad Metují)

Od vlaku:

  • Po východu z nádražní budovy pořád rovně dlouhou ulicí až k autobusovému nádraží (cca 900 metrů), dále viz níže

Od autobusu (zast. "Na Rychtě"):

  • 150 metrů směr náměstí (nebo také přímo na jih),
  • na křižovatce u pekárny "U Kubíčka" doleva do kopce k velké budově Sokolovny,
  • Sokolovnu obejít mírně zprava (směr "Peklo")
  • po dalších cca 450 metrech odbočit kolmo ze silnice dolů (cesta mezi ploty)
  • po zhruba 100 metrech a dvojích schodech budete u plotu našeho areálu - dejte se doprava a najdete díru v plotě

pozn.: Cesta od Sokolovny není osvětlená a poslední úsek mezi ploty je za vlhkého počasí blátivý. V takovém případě dáváme na zvážení okliku okolo náměstí (kterou vám najdou mapy.cz).

 

 

Mapa Nové Město nad Metují

 Odbočka mezi ploty

Fotky

Fotky interiérů i okolí kluboven pořídíme a dodáme v průběhu r. 2019.

 

Kontakt:

Jakub Pěnička - Barbušák

vedoucí střediska

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 775 233 543 (STS)

Činnost střediska podporují

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Logo MŠMT

Královéhradecký kraj

Logo KHK

Město Nové Město nad Metují

Logo NMnM

Obec Provodov - Šonov

Logo Provodov-Šonov

SPOJOVACÍ A UPEVŇOVACÍ MATERIÁL - NOVOTNÝ, s.r.o.

Firma působí jako dodavatel spojovacího materiálu, kotevní techniky, brusiva, vrtáků a montážní chemie v České republice od r. 1997. V současné době má skladem cca 12.000 položek, dále zajišťuje dalších cca 35.000 položek dle cenové náročnosti od 48 hodin až do 10 dnů. Více viz na adrese www.sroubynovotny.cz, mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na telefonu 491 472 943 nebo v areálu Řemeslnického centra Na Hamrech 874, Náchod.

SERVISBAL OBALY

Logo SERVISBALSpolečnost SERVISBAL OBALY navrhuje a poskytuje obalová řešení na zakázku a dále se zabývá velkoobchodem s obaly. Na internetovém obchodě eOBALY.cz nabízíme široký sortiment obalů a obalových potřeb s dodáním do 24 hodin.
Vyrábíme převážně z vlnité lepenky, která se dá výborně recyklovat, takže naše obaly nezatěžují životní prostředí.

eOBALY

Logo eObalyNavrhujeme komplexní řešení vhodná na míru vašich produktů. Pomáháme snižovat celkové náklady díky obalům, které nejen dokonale chrání vaše zboží, ale zároveň umožňují úsporné skladování, logistiku a co možná nejjednodušší manipulaci s produkty.


Tiskárna V&H Print Josef Hlávko

Logo V&H Print Josef HlávkoDisponuje celou paletou technologií, zejména pak nejmodernější technologií ofsetového tisku ve formátu B2 a B3, knihtiskem, digitálním tiskem do formátu A4. Grafický návrh a předtiskovou přípravu tiskovin realizuje ve vlastním moderním pre-press studiu postaveném na platformě Apple, které je vybaveno mimo jiné systémem CTP pro přímou expozici tiskových desek.

Více viz na adrese www.vhprint.cz, mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 608 246 889.

Náchodská 215, Nové Město nad Metují