Logo střediska

Náš oddíl...

Jsme 6. oddíl skautů a skautek v Šonově. Tento oddíl vznikl už  roce 1991 a prošlo jím zhruba 150 chlapců a děvčat. V současné době se aktivně scházejí pouze děvčata a to na pravidelných schůzkách, konaných každý čtvrtek od 16.30 do 18.00 hod.

Každý týden probíhá oddílová schůzka, na které si děvčata zahrají spoustu her, ale zároveň se něčemu novému naučí. Jedná se zejména o schopnosti a dovednosti, které děvčata využijí v praktickém životě, například dopravní značky, první pomoc, vyhledávání informací, práci s mapou a jiné.

Mezi oblíbené činnosti děvčat patří také rukodělné práce. Na velikonoční, podzimní i adventní dekorace využíváme nejvíce přírodní materiály. Vyzkoušely jsme techniky batikování, savování nebo decoupage, vyráběly jsme náramky z koženek a šily peněženky i kabelky.

Kromě pravidelných schůzek vyrážíme, zhruba třikrát na půl roku, i na jednodenní nebo celovíkendové výlety. Mezi ty poslední patří návštěva Hradce Králové spojená s koupáním v aquaparku, projížďka po řece Metuji a víkend na skautské chatě v Janovičkách u Broumova.

Každé léto pořádáme letní tábor, na kterém spíme ve stanech a bereme na něj i děti, které k nám v průběhu roku nechodí.

 

Za 6. oddíl skautů a skautek Šonov

Lenka Pěničková, vůdkyně oddílu