Logo střediska

6. oddíl

Tábor benjamínků

Věkově nejmladší družinu ze všech oddílů střediska má 6. oddíl z Šonova. Jmenuje se „Kuřátka“ a sestává se z osmi dětí ze školky a prvních tříd. Aby si i tito nejmladší bratříčci a sestřičky vyzkoušeli, jaká dobrodružství je čekají v následujících letech na táborech, vydali jsme se s nimi na velkou výpravu. Na pět dní jsme zabrali stany, které pak posloužily zbytku oddílu na velkém táboře. Za tu dobu jsme zažili ranní rozcvičky, nástupy, hry a učení se táborovým dovednostem.

Celým táborem nás provázel příběh skřítka, který hledal ukradený hrnec zlata. My mu pomohli a zabránili tak tomu, aby se stal člověkem. Říše pohádek byla tedy zachráněna od ztráty jedné ze svých bytostí. Příští rok se třeba uvidíme s ostatními na táboře v Dědově.

Číst dál: Tábory 6. oddílu (Šonov)

Vlčata a skauti ze šonovského oddílu se vypravili na jednodenní výpravu po stopách války 1866. Z Náchoda jsme se vydali přes Kramolnu a Vysokov po místech, kde bojovalo přes 50 tisíc mužů a kde po bojích zůstaly tisíce mrtvých a raněných. Hřebem výpravy se stal myslivec stojící na lebce nad Vysokovem a pomník jezdecké bitvy se sochou lva nad Václavicemi.

Číst dál: Po stopách bojů (6. oddíl Šonov)

Logo Královéhradeckého kraje

 

6. oddíl Šonov pořádá na přelomu července a srpna 2018 tábor v Dědově, který finančně podporuje Královéhradecký kraj. Za podporu děkujeme!

 

Realizováno za finanční podpory
Královéhradeckého kraje.

Byla neděle 2. března, odpoledne, venku znovu sílil vítr a my jsme se začaly scházet u obecního úřadu s přesvědčením, že ani ta víkendová vichřice nám nezkazí chuť sportovat. Všechny jsme se totiž těšily na dlouho slibovaný bowling!
Číst dál: Bowling
Jako každý rok, tak i letos jsme se sešly v klubovně na vánoční posezení. K velké radosti malých holek jsme nechaly cestičky světlušek stranou a povídaly si o Vánocích. Vyzkoušely jsme tradiční zvyky – Káťa rozkrojila jablko tak šikovně, že nám všem zaručila do nového roku zdraví, zjistily jsme, že olovo může nad plamenem svíčky i zpětně ztvrdnout, pokud se včas neodlije (pro příště jsme poučeny) a lodičky na vodě většině ukázaly, že se z domu zase daleko nedostanou.
Číst dál: Vánoční schůzka