Logo střediska

6. oddíl

Za záře měsíce skoro v úplňku, procházeje cestou směrem k Rozkoši, sleduji stopu bicyklu. Po přečtení základních příruček světového i českého skautingu už se troufale považuji za stopaře-teoretika, a tak pro mě není těžké zjistit, kde se kolo zarylo do bláta na cestě, kudy dnes možná nikdo jiný neprošel.

Původní plán trasy

Číst dál: O Vánocích, blátě a vděčnosti (6. oddíl Šonov)

Šonovské skautky vyrazily po několika letech na družinovou víkendovou výpravu k Holicím k rybníku Blažkovci. Čekal nás náročný víkend, kdy se o sebe družina musela sama postarat. Doprovázely ji při tom příběhy z počátků světového i českého skautingu.

Číst dál: Šonovské skautky v Holicích

Tábor benjamínků

Věkově nejmladší družinu ze všech oddílů střediska má 6. oddíl z Šonova. Jmenuje se „Kuřátka“ a sestává se z osmi dětí ze školky a prvních tříd. Aby si i tito nejmladší bratříčci a sestřičky vyzkoušeli, jaká dobrodružství je čekají v následujících letech na táborech, vydali jsme se s nimi na velkou výpravu. Na pět dní jsme zabrali stany, které pak posloužily zbytku oddílu na velkém táboře. Za tu dobu jsme zažili ranní rozcvičky, nástupy, hry a učení se táborovým dovednostem.

Celým táborem nás provázel příběh skřítka, který hledal ukradený hrnec zlata. My mu pomohli a zabránili tak tomu, aby se stal člověkem. Říše pohádek byla tedy zachráněna od ztráty jedné ze svých bytostí. Příští rok se třeba uvidíme s ostatními na táboře v Dědově.

Číst dál: Tábory 6. oddílu (Šonov)

Vlčata a skauti ze šonovského oddílu se vypravili na jednodenní výpravu po stopách války 1866. Z Náchoda jsme se vydali přes Kramolnu a Vysokov po místech, kde bojovalo přes 50 tisíc mužů a kde po bojích zůstaly tisíce mrtvých a raněných. Hřebem výpravy se stal myslivec stojící na lebce nad Vysokovem a pomník jezdecké bitvy se sochou lva nad Václavicemi.

Číst dál: Po stopách bojů (6. oddíl Šonov)

Logo Královéhradeckého kraje

 

6. oddíl Šonov pořádá na přelomu července a srpna 2018 tábor v Dědově, který finančně podporuje Královéhradecký kraj. Za podporu děkujeme!

 

Realizováno za finanční podpory
Královéhradeckého kraje.