Logo střediska

1. oddíl – Albatros

Podrobnosti k oslavě 2. června:

Sjezd Metuje

  • sraz: v 9:00 v Loděnici (K Vodárně 165, NMnM)

V případě zájmu o půjčení materiálu kontaktujte palubního oddílu Matěje Fantu - Matlakh (tel.: 608 331 150, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Odpolední oslava

Určena pro všechny Albatrosáky  i jejich rodiny.

  • Začátek: 14:00

Bukanýři budou hrát v čase 15:00 - 15:40.

Wagabundi budou hrát večer u ohně (zapálení cca 19:30)

Dále:

  • mezigenerační soutěž
  • fotky a kroniky
  • projížďky po Metuji
  • další atrakce pro mladší i starší

Občerstvení zajištěno, případná buchta vítána.

Účast Bagheery předběžně potvrzená, spíše v odpoledních hodinách než večer.

 

Kontakt pro odpolední část: Jakub Pěnička  - Barbušák (tel.: 775 233 543, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).


Dne 10. října jsme vyrazili do Hradce Králové na Orlický pětitratlon – vodácký obratnostní a dovednostní závod. Na místo a zpět nás dopravili rodiče, kterým tímto ještě jednou děkuji.

 

Na start jsme postavili čtyři posádky (dvě vlčácké, jednu skautskou a jednu roverskou). Nakonec se někteří umístili, některým se tolik nevedlo, ale jelikož nám počasí přálo, tak jsme si to všichni velmi užili.

 

Číst dál: Pětitratlon

V sobotu dne 15. 6. 2013, v den plánované akce, se družina Kormoránů u Sokolovny setkala s nevšedními průvodci. Jakmile odbila devátá hodina, vyrazili kluci spolu s dvěma místními rytíři na výpravu, jejíž cílem nebylo nic jiného než dopadnout bandu zlotřilých loupežníků, kteří doposud plundrovali naši drahocennou zemi.

 

Číst dál: Výlet Kormoránů na Poradní skálu

Orlice se skauty 8. 6. 2013

Jako vloni i letos jsem využila příležitost zažít něco pro nás suchozemce nevšedního, a to splutí části řeky Orlice. Každý rok tuto akci organizuje oddíl vodních skautů Albatros pro rodiny členů oddílu. Většinou se pluje z Kostelce nad Orlicí do Týniště nebo z Týniště do Třebechovic. Jako rodič vlčat jsem jela se skauty již podruhé úsek z Kostelce. Před dvěma lety bylo málo vody, na začátku trasy jsme museli lodě i přetahovat, letos bylo vody naopak víc než dost. Média nás informovala o povodních, rozbouřených řekách a utonulých vodácích. Před cestou jsem se dlouho rozmýšlela, jestli vůbec jet, přeci jen jsem měla strach. Hodně mi pomohlo, že se kapitán oddílu Mlok jel osobně podívat, jak to na řece vypadá. Ujistil nás, že vody je sice víc než normálně, ale o nic extrémního nejde.  Přes jeho ujištění to někteří rodiče vzdali. Mohu říci, že to byla škoda, protože řeka se jela lépe, než když bylo vody méně, nemuseli jsme se vyhýbat mělčinám, zrádným kamenům a kmenům ve vodě a plavba rychle ubíhala. I počasí nám přálo, celý den svítilo slunce a bylo příjemně teplo.

Číst dál: Orlice s rodiči

Přestože to ráno v sobotu 18. května vypadalo na pěkný slejvák, nepodlehli členové posádky Bobrů panice a po deváté hodině se sešli na nádraží. Vydali jsme se dobýt vrchol Jestřebích hor – Žaltman.

Posádka byla až na Zajdu a Kukyho kompletní a kromě Barbušáka s námi jel ještě Frenk. Kupodivu vlaky na sebe navazovaly a neměly zpoždění a cesta tedy netrvala ani tři čtvrtě hodiny.

Číst dál: Žaltman