Logo střediska

Výprava na Bidlo, sobota 26.1.2008
Aneb první oddíl bloudil po okolních krajích...

Ten den v sobotu jsme měli naplánovanou výpravu na Bidlo. Ráno od 8:30 jsme se začali scházet v Loděnici. Museli jsem ještě chvilku počkat na Hašana, který přišel ve svém tradičním čase + 15 min (tedy o patnáct minut později než měl).

Potom jsme se tedy koukli do mapy, kde teda to Bidlo je. Zjistili jsme, že je to malinká vesnička kousek od Jestřebí. Konečně jsme mohli vyrazit. Bylo pošmourné ráno, ale nám to nevadilo a zahřáli jsme se rychlým pochodem. Došli jsme na Hradčany (tam jak je ten internát) a už se kluci hnali k domu, kde bydlí Sokol, že ho vytáhnou s sebou. Nevím, jestli vytáhli Sokola přímo z postele, nicméně za chvíli jsme pokračovali i se Sokolem směr Klopotovské údolí. Tam nás totiž měl čekat Krab který nám šel naproti ze Slavoňova.

Skutečně na nás čekal na začátku údolí, tam jak mají prasátka a krocany. Někteří samozřejmě nevydrželi a provokovali ty krocany tak hodně, že jsem byl rád že mezi námi je pletivo. To jsme ale už šli dále. Zastavili jsem se u Mertovy díry a nakoukli dovnitř. Za chvíli jsme se dostali až k Poradní skále. Tam jsme rozbili prozatímní tábor. Po chutné svačince jsme si zahráli Boj o vlajky, který nás opravdu unavil a tak jsme pokračovali dále. Prošli jsme Slavoňovem  a Krab nás vedl pěšinou mezi poli směrem k Jestřebí. Mlok na nás občas házel nálety.

Došli jsme na Jestřebí rozhodli jsem se, že na Bidlo, i když bylo kousek, prostě nedojdem. Tak nás bolely nohy! Tak jsme pokračovali směr Sendraž. Strašně moc tam foukalo a tak jsme se šli rychle schovat do závětří. Mezitím Medvěd předpovídal, co koho čeká, zkrátka věštil budoucnost. Moc mu ale nešlo, protože to, co vyplynulo z jeho úst, se nedalo poslouchat. No byly to strašný bláboly.

Ze Sendraže jsme šli cestou dolů na Pavlátku. Zastavili jsme se u lovecké chaty a taky si zkusili zahrát lesní fresbee což se nám moc nepovedlo, ale to nevadí. No a potom jsme  šli do Loděnice, kde na nás čekal BB, který nešel na výpravu kvůli nemoci a taky skupinka vojaků (no aspoň tak vypadali).

Přijeli si nacvičit taktické postupy, ústupy, přepady, propady a jiné věci. Takže jen co jsme se uvelebili v klubovně, začali ti "šašci" předvádět svoje srandičky přímo před našima očima. No stálo to za to. A pak jsme jedli, hráli a povídali si. No a někteří v Loděnici dokonce přespali do příštího dne.

Bručoun