Logo střediska

Už jenom necelý půlrok dělí 1. a 3. oddíl od jejich společného tábora nedaleko slovenské Pribyliny. Krom toho, že se trošku změnil termín (vzhledem k problému s autobusem) mám pro vás další důležité (nebo zajímavé) zprávy z tábořiště. Všechno vysvětlují fotky níže, které jsou opravdu focené nedaleko tábořiště 14.1.2008.

 

Ještě dříve než si začnete prohlížet fotky, řeknu vám ten nový termín tábora.
Pojedeme v úterý 8. července a zpátky domů dorazíme pravděpodobně 30. nebo 31.7. Vše bude ještě upřesněno...

 

 

A jak že je to ve skutečnosti? Protože se vyskytly osoby, které se bojí medvědů, podám vysvětlení toho, co je na obrázcích výše. Pokud si pozorně prohlédnete druhou fotografii, uvidíte napříč nad hlavou medvěda oranžové pruhy. To je elektrický ohradník. Tito medvědi (dva) byli dovezeni z Maďarska kvůli natáčení reklamy.

Sice se v nedalekých Roháčích i Vysokých Tatrách (jak se občas můžeme přesvědčit třeba z televizních zpráv) vyskytují medvědi, ale na naše tábořiště příjdou velice výjimečně a pouze v zimě, kdy mají v horách málo potravy.

Medvěd nikdy neútočí bez příčiny. Má daleko lepší sluch a čich než člověk a věšinou uteče daleko dřív, než ho můžeme spatřit. Navíc táborový "hluk" odežene medvědy (kteří by tam případně byli) na kilometry daleko.

Doufám, že jsem nikomu nezpůsobil noční můry nebo třeba jenom strach. Snad toto vysvětlení postačí všem, kdo se "bojí medvědů".