Logo střediska
Oslavy tohoto významného výročí se konaly 21. a 22. března. Z toho v první termín byla výprava na Poradní skálu a v druhý (v sobotu) se konalo setkání Albatrosáků v Loděnici.

Páteční výprava na Poradní skálu byla trochu poznamenána špatným počasím. Naštěstí jsme vyrazili již okolo druhé hodiny, kdy ještě nebyla taková zima. Většina šla na Poradní skálu pěšky, pouze Racek, Bručoun a Barbušák jeli auty, aby potom mohli zmrzlíky odvést domů.

Přímo na místě Barbušák s Bručounem, poté, co jim Racek nevěřícně řekl, že: "jestli tohle zapálíte, tak jste kingové...", zapálili oheň a ostatní mohli na Skálu. Zahájili jsme oddílovou hymnou. Následně měli postupně Barbušák, Bručoun a Racek připraveno povídání, ve kterém nabádali k plnění slibu a zákona, ke službě, k přemýšlení na budoucností a mnohému dalšímu.

Méďa pak za všechny přítomné popřál oddílu mnoho dalších let naplněných úspěchy a po krátkém zamyšlení jsme oheň uhasili a odjeli domů.

Na sobotu pak bylo připraveno promítání fotek v klubovně, pečení buřtů v tee-pee, koncertování Bukanýrů, jízda na lodích - pro každého právě tolik, kolik si přál.

Prodávaly se také výroční materiály (disk s fotografiemi), který je mimochodem stále k dostání. Co dodat - snad jenom to, že za oddíl doufám (a věřím), že se to těm několika desítkám Albatrosáků, kteří v sobotu dorazili líbilo, že si na oddíl nevzpomenou zase až při dalším kulatém výročí a že v každém z nich bude skautský duch stále zachován a připraven konat to, co se od skauta čeká.