Logo střediska
V sobotu 30. března jsme se všichni probudili do pošmourného rána. Nikomu se z postele moc nechtělo a každý si myslel, že se do Bolehoště zkrátka nepojede, protože nikdo nepříjde. A přece se nás nakonec sešlo 14, kteří svoje pohodlí překonali a rozhodli se. že stráví den s oddílem.

A dobře udělali, neboť jen co jsme v Bolehošti vystoupili z vlaku, začalo vykukovat sluníčko a postupem času nebe celé zmodralo a bylo krásně.

P1010023.JPG

Původně jsme nechtěli na staré místo vpravo od trati vůbec jít, proto Bručoun, Hašan, Lišák a Barbušák zahnuli vlevo a šli na Písák. Posádky ale byly, nevím proč, proti. Došly vklidu na obvyklé místo a trvalo to dobrou půlhodinu, než se rozhodly jít k Písáku.
Tuto dobu využili Lišák a Hašan k přípravě hry, kterou jsme zahráli hned poté, co jsme opekli buřty.

P1010106.JPG

 

Mezitím také již probíhaly první skoky do Písáku.
Hra se zpočátku jevila složitá, ale nakonec byla moc prima. Spočívala v bitvě papírovými koulemi s obranou vlastních pozic. Vše bylo zpestřeno ještě tím, že po okolí pobíhal Barbušák, coby obluda a na potkání sestřeloval každého, kdo mu zrovna vlezl do cesty. Nejhůře na to doplatil asi Hulk a to pěticentimetrovou modřinou od papírové koule.

P1010089.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po krátkém občerstvení a skákání do písku jsme zahráli oblíbenou bitku o vrchol Písáku. Nejprve ji hájila trojice Barbušák, Bručoun, Lišák. Ostatním to trvalo velice dlouho, než vrchol obsadili, ale nakonec se podařilo. Úlohy se vyměnily. Za chvíli byl vrchol vylidněný a jenom Hašan - vůdce druhé party vysel na nízkém stromě asi v čtyřmetrové výšce. Byl však nejprve zbaven bot, posléze stáhnut ze stromu a nakonec vhozen do Písáku.

 

P1010130.JPG

Poslední hrou před odchodem byl lesní fotbal, který vyhráli Bobři 2:1 nad Jestřáby.
Každého boleli nohy a měl žízeň. Zbyla nám ještě chvíle na odpočinek a pak už jsme museli na vlak.

P1010199.JPG

Při návratu jsme se ještě na okamžik zastavili u houpaček a kolotoče a pak již na vlak a domů - do sprchy - kde se z nás zase stali normální, čistí lidé.

 

P1010212.JPG

 

 

P1010214.JPG

 

 

P1010243.JPG