Logo střediska

Naší první poprázdninovou výpravou byla tradiční Bolehošť. Na nádraží se nás 6. září sešlo celkem 17. Další dva - Medvěd a Jerry - dorazí na místo na kolách. Sluníčko svítilo a den sliboval prima zážitky.

Po vystoupení z vlaku jsme se vydali rovnou na Písák. Ten nás přijal jako vždy vlídně, písek byl suchý a stromy zase trochu povyrostly.

První nedočkavci hned vyzkoušeli, jak že nám to dnes bude lítat.

Paulee v letu

Ledňáček v letu

 

Následoval zápas v lesním frisbee, který jsme si všichjni užili. Byla to legrace.

Hašan a spol následně připravili Švýcarsko, které jsme hráli pouze s jednou výměnou stran, protože bylo už dost teplo a nikomu se nechtělo tak dlouho běhat po lese. Také už docházelo pití, přestože jsme ho měli každý alespoň 1,5 litru. Medvěd a Jerry proto nastartovali kola a jeli do vesnice k někomu natočit.

Během svačiny přišel záhadný mužík a sdělil nám, že má pro nás úkol. Posbírat uvnitř Písáku kousky starého svitku a poskládat je a pokud možno zjistit, co je na něm napsáno. Všichni se hned rozeběhli hledat. Při skládání jsme zjistili, že jsou to svitky dva a popisují stará dobrodružství čtveřice dobrodruhů. A taky se ukázalo, že to byla od tajemného mužíka zkouška. Chtěl zjistit, jak se nám povede a patrně se mu to líbilo, protože nám hned nechal vzkaz s novým úkolem, který teď budeme plnit několik družinovek a tím úkolem je stavění draků.

útržky svitků
svitky

 

Zahráli jsme si tradiční Bolehošťskou hru Kvietok a pak užívali písku. Stavěli jsme stavby a vzájemně se zasypávali, z čehož musel mít posléze radost nejen průvodčí ve vlaku, ale i maminky doma.
Poslední hrou, kterou jsme si dnes zahráli byl boj o vrchol. Hra na téma KublajChána. Jde při ní o to, dostat vedení z hrany Písáku dolů všemi dostupnými nesurovými prostředky. Nakonec se to po úmorné dřině podařilo.
Hlava
nohy

boj o vrchol

Cestou na nádraží jsme se ještě tradičně na chvíli zastavili u houpaček a kolotoče. Na nádraží jsme potom využili trochu času, který nám zbýval do příjezdu vlaku ke zkulturnění vlastních zevnějšků, načež vlak přijel a my nastoupili. Tím zkončila, řekl bych podařená, akce Bolehošť.
účastníci akce

Foto: Hašan