Logo střediska
V pátek 24. října se v klubovně 1. oddílu sešli starší kluci z 1. oddílu a starší děvčata z 6. oddílu ke společné akci, na které jsme se chtěli poznat, říct si něco o svých oddílech a třeba i položit základní kámen k další spolupráci mezi našimi oddíly.

Páteční večer jsme začali seznamovací hrou, kterou si pro nás připravil Medvěd. Prý se mu na "Jeřábu" tak líbila, že si ji chtěl zahrát znova. Rozdělili jsme se do dvojic a navzájem se představili. Po uplynutí časového limitu jsme se vyměnili a představovali se dalšímu pod novou identitou převzanou od svého minulého partnera a pak ještě jednou. Každý se po třech kolech veřejně představil pod svou současnou identitou. To jsme se podivili, když jsme o sobě slyšeli to, co jsme ani nevěděli.

Další hra už byla zaměřena víc na spolupráci a šlo v ní o to společnými silami namalovat obrázek. Jenomže každý z malířů měl nějaký handicap, a tak jsme měli malíře slepé, bezruké, němé (byl jím k všeobecné radosti MéďaSmile), zatížené na nějakou barvu, a tak dále... Nakonec jsme to společnými silami zvládli a obrázek namalovali.

1malovani.JPG

 0obraz.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuto hru jsme po skončení společně zhodnotili. Všem se líbila, až na Méďu, u něhož to bylo pochopitelné, protože musel podle svých vlastních slov "držet klapačku". Po hodnocení jsme se pustili do další připravené hry, jíž byl večerníčkový kvíz. Po klubovně byly rozmístěny malé lístečky. Na každém byla otázka, její číslo a tři možné odpovědi. Po zodpovězení otázky se hráč vydal hledat další lísteček s číslem uvedeným u příslušné odpovědi. V této hře jsme se například dozvěděli, jaká trika mají Pat a Mat, kdo to vůbec je Žofka, s jakým vodníkem kamarádil Rumcajs nebo co dal Mance, když si ji namlouval. Otázek bylo celkem 100 a jako největší znalci večerníčků se ukázali Ledňáček s Dundeem.

Mezitím už nám kynulo těsto na langoše. Byly opravdu výborné a pochutnali jsme si na nich v přestávce mezi několika partičkami Bangu. Následovala sebepoznávací hra "Krychle v poušti". Z ní se měl každý z nás dozvědět (alespoň přibližně), jak je na tom se svým sebevědomím, co očekává od svých vztahů, jak přistupuje k řešení problémů a možná ještě další odpovědi na otázky týkající se svého já.

Poslední hrou večera byla "Empatie", kde jsme odhadovali, na co asi myslí ostatní hráči, když se zadá nějaké téma. Třeba kdo myslí na banán, když se zadá zelenina. Vyhrála a svůj nejlepší odhad dokázala Lenka.

Spát jsme šli až po půlnoci, když jsme ještě dlouho debatovali nad svými oddíly a nad tím, co jsme v nich už zažili. Holky měly možnost dozvědět se, co všechno dělají kluci přes rok a jaké mají tábory, a kluci zase mohli porovnat svoji činnost s tím, co se dozvěděli od holek.

Sobotní výlet jsme  pojali odpočinkověji a vydali jsme se do Klopotovského údolí potěšit svou přítomností vepře a dopřát jim něco málo zbytků od večeře. Jenomže prasata byla v horní ohradě a podařilo se nám přilákat pouze jedno, takže jsme se dlouho nezdrželi a pokračovali jsme v cestě.

Jelena jsme krmili spadaným listím. Zejména Medvěd si ho oblíbil natolik, že s ním chtěl i hrát frisbee.

2jelen.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3potok.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barevnou podzimní přírodou jsme podle potoka pokračovali až k Mertově díře. Tam jsme si dali krátký odpočinek a prohlédli si podzemní chodbu. Odtud jsme šli lesem přímo na Rezek. Ve stráni jsme našli plný klobouk hub, letos možná posledních. Na louce nad Klopotovským údolím jsme si zahráli štrůdl a gordický uzel.

Na Pavlátce jsme se zdrželi víc než hodinu a tento čas jsme převážně vyplnili hraním frisbee, což nás všechny bavilo. Také jsme zde zhodnotili naši společnou akci a shodli jsme se na tom, že by bylo prima ji někdy zopakovat. Dokonce jsme už začali plánovat, co bychom příště podnikli.

Zbytek cesty jsme vyplnili bitvami s listím. V Loděnici jsme společně uklidili, sbalili si věci a najedli se. Před tím, než jsme se rozešli domů, zahráli jsme si ještě poslední hru Bangu.

4spolecna.JPG