Logo střediska

Ve dnech 6. - 7. března se uskutečnila druhá společná akce R+R 1. a 6. oddílu. To, jak se nám akce vydařila a co jsme zažili, zjistíte, když si přečtete následující článek...

Když jsme se konečně s 15 minutovým zpožděním sešli v klubovně 1. oddílu, přivítali se a vybalili si věci, mohlo se začít. Přišli jsme se sem dnes hlavně bavit, a tak jsme hned začali s připravenými hrami. Tou první byl závod s papírovými žábami...

Každý si svou žábu musel sám vyrobit a správně naohýbat. Pak jsme s nimi absolvovali trať po stole a pohovce a k tomu všemu ještě přes překážky. Někomu se vedlo lépe a někomu hůře
Pokračovali jsme hrou "let balónem", ve které jsme se společně zamysleli nad svými právy. Probrali jsme to pěkně zeširoka, takže nám během toho docela vytrávilo.
aukce.JPGNastal ten pravý čas na večeři. Na přání Verči byl smažený sýr s bramborem a zeleninovou oblohou. Doufal jsem, že sem budu moci dát nějakou fotku prostřeného stolu, ale vrchní fotograf Medvěd měl takovou chuť, že kvůli večeři úplně zapomněl na svoji funkci a žádný obrazový materiál zachycující výsledné dílo se nedochoval. Věřte mi však, že to bylo výborné!
Po večeři a úklidu kuchyně jsme se pustili do "zlatého hřebu" dnešního večera. Tím byla hra "aukce". Rozdělili jsme se do dvojic (Dundee bohužel zůstal sám) tak, že děvčata si zvolila svého partnera pro celý večer, se kterým se pak pustila do utrácení 1,5 milionu.
A co bylo v dražbě? Celkem 27 položek - auto, dům, luxusní šachy, náhrdelník, ... kočárek, švédské hole, ... zkrátka vše, co by se mohlo někdy hodit. Vyhrával ten tým, který vydražil položky s největším počtem kreditů (kredity byly předem známy a byly nezávislé na vyvolávací ceně položky). Trvalo to více než hodinu. O legraci nebyla nouze a zvláště občasné rozpory v jednotlivých týmech byly přijímány s všeobecným veselím: "...já ti na to ty peníze nedám, ty jsou moje.", Ivča Ledňáčkovi.
"Ten kočárek budeme potřebovat pro naše děti...", Matlák (soutěžil s Janičkou).
"Koupil jsem ti šaty, korále, dům, tak snad už dáš pokoj, ne?", Ledňáček.
Medved zpiva.JPG
Po této hře byla volná zábava spojená s pěveckým vystoupením Verči a Medvěda, kteří vydražili za více peněz, než měli, a tak dostali trest v podobě společné písničky.
Spát jsme šli okolo druhé hodiny.

 

Budíček byl ráno před půl desátou. Všichni se pustili do přípravy snídaně, která byla opět bohatá, jelikož se sešlo několik buchet a jiných moučníků. Když jsme všechno donesli na stůl, už tam nebylo skoro žádné místo.
Airsoft.JPGDopoledne jsme si vyzkoušeli střelbu z airsoftových zbraní, jelikož zde na louce trénoval bývalý Albatrosák Vydra se svou skupinou. Před obědem nás čekaly ještě dvě hry. První z nich byl závod s autíčky z krabiček od sirek po dráze na veliké krabici z papíru. Samo o sobě by to nebylo nic zvláštního, kdyby se autíčka nepohybovala pomocí dvou magnetů - jeden z nich byl uvnitř autíčka a ten druhý si vzal šofér dovnitř krabice a posouval ho za pomoci navigace svého pomocníka.
Ledňáček: "Jeď doleva, doprava, teď k voknu,... né, tam né, říkám k vokně, jo jo k vokně..."
"Tam nejezdi, musíš sem...", Matlák ukazoval cestu autíčku (bohužel bedna nebyla průhledná)
Matej ridi2.JPG"Musíš k věšáku. Víš kde je věšák?", Medvěd navigoval Verču.
Druhá hra se jmenovala „Lék na AIDS“, ve které se členové tří družstev měli domluvit na tom, komu z nakažených osob dají na základě vybraných informací jedinou dávku léku proti AIDS. Následovala diskuse mezi zmíněnými skupinami, při které jsme si měli svůj názor obhájit.
Po skončení hry jsme lehce poobědvali a při souběžném hraní twistru jsme uklidili.
Na závěr jsme také vyplnili dotazník, abychom věděli, jak se nám akce líbila, a naplánovali tu příští. Bude 1. a 2. května a pojedeme i na vodu (když teda nebudou padat trakaře).
A jak dotazníky dopadly? Akce byla hodnocena kladnými čísly Smile