Logo střediska
Celá akce začala už v pátek 1. května odpoledne. Na uvítanou jsme si zahráli lakros. Mlok prima rozdělil týmy tak, že děvčata hrála spolu a i díky tomu jeho tým zaslouženě vyhrál Smile.

Večer jsme strávili několika dalšími hrami a následně opékáním buřtů. Přiběhl se mezi nás podívat i Chuťouka a byli tu i Mates, Boras a Sasanka. Mlok hrál na kytaru. Nálada byla skvělá. Zazpívali jsme spoustu písniček, ale šli jsme brzo spát, protože na druhý den jsme potřebovali hodně sil.

V noci měl Medvěd nápad zahrát noční hru, ale nakonec byl hromadně přehlasován, že ne, tak se nic nekonalo.

Po dobré snídani jsme začali s přípravami na vyplutí. Lodě, pádla a vesty... dále jsme vzali dva loďáky a udělali společné foto. Chybí na něm pouze Rákosníček, který fotil Smile01_pred vyplutim.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední úpravy před vyplutím se týkaly Mlokovy vesty, aby se na ni dala přidělat kytara a mohl nám tak po cestě hrát, což se také stalo.

Úsek od klubovny do Dolska asi mnozí znáte, přesto si však neodpustím krátký popis. Celou dobu až do Krčína teče řeka po okraji města a ti z nás, kdo tudy ještě nepluli (myslím děvčata), jenom zírali, jak vypadá Nové Město z žabí perspektivy. Kousek pod krčínským mostem, u jezu, se odbočí do starého koryta Metuje. Řeka se tam zúží na několik metrů a výhled na nebe vám skoro celou dobu zastiňují koruny stromů rostoucích okolo vody. A že to jsou někdy pořádní velikáni.

02_Verca.JPG03_Ivca.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všem se řeka i její okolí líbilo, akorát Méďa trošku hudroval nad tím, že "to není žádné vzrůšo." Když však byl svým háčkem (Verčou) ujištěn, že to je úplně prima, přestal reptat a snad i jemu se nakonec plavba líbila stejně jako nám.

Zlatým hřebem dopolední plavby bylo Barbušákovo cvaknutí se, které se uskutečnilo kousek nad novoměstskou čističkou. Oba aktéři - Barbušák a Lenka to pojali s humorem. Mlok okamžitě přispěchal na pomoc s vytažením lodi, čímž opět dokázal, že v oddíle se dokážeme jeden pro druhého obětovat. Společně jsme pak zavzpomínali na Barbušákovo poslední cvaknutí se na Brdě v roce 2004, kdy nešlo loď vytáhnout na břeh a musela být vylita přímo v třímetrové hloubce.

04_Na odbocce Stare reky.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před Černčicemi jsme si dali přestávku na oběd a užívali si toho, že můžeme být na sluníčku. Chvíli jsme si kopali s nalezeným balónem, než skončil v kopřivách, kam se pro něj nikomu nechtělo. Asi po půl hodince a 6 písničkách jsme si sbalili, přetáhli lodě a pokračovali v plavbě.

Plavba, zdržovaná občasným přetahováním spadlých kmenů (či jejich podplouváním), pokračovala v příjemném rytmu. Další přestávka byla v Osíčku a odtud je to do Dolska, kde jsme měli sraz s Mexičanem, už jenom kousíček. Zvládli jsme ho bez nehod a na závěr se většina z nás vykoupala (ať už dobrovolně nebo nedobrovolně). S Mexičanovou pomocí jsme naložili lodě a na dvě party odjeli do Nového Města, kde jsme akci zakončili tradičním přerozdělováním zbylých zásob.

Nezbývá než poděkovat hlavním organizátorům Verče, Rákosníčkovi a Méďovi a dodat, že příští společnou akci by měli pořádat Ivča a Mlok. Tak se všichni těšte, co si na nás vymyslí. 

05_plavba1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06_plavba2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07_prvni svacinka.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08_prestavka v Osicku.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09_v cili.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10_Medved.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11_Medved.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12_koupani Ivci.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13_Previti.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14_blondany Mexican.JPG