Logo střediska

V sobotu 23. května jsme spolu s některými z rodičů našich členů vyrazili na Orlici, abychom si užili pohody a příjemného dne.
Oproti původnímu plánu jsme se rozhodli splout úsek z Týniště nad Orlicí do Krňovic. Naši flotilu tvořilo 6 kánoí, dvě pramice a kajak.

02 Posadka pred vyplutim.JPG

Ráno jsme bez problémů naložili lodě a Albatrobus řízený Kublajem nás dovezl k Loděnici VS Týniště. Převlékli jsme se, naposledy zkontrolovali, zda máme všechno potřebné a vydali se vstříc prvním kilometrům.

Rodiče se na naše "zasloužilá" plavidla tvářili zprvu trošku nedůvěřivě, ale poté, co na nich přečkali několik prvních záběrů a náklonů bez pohromy, nabyli takové jistoty, že někteří dokonce začali vytahovat foťáky a fotili své ratolesti. Od toho byli ale většinou důrazně odrazeni kormidelníky příslušných plavidel, neboť riziko utonutí fotoaparátu se přímo úměrně zvyšovala se snahou získat co nejatraktivnější záběr.

Metr za metrem jsme ukrajovali z řeky před námi a ti z nás, kdo byli na vodě poprvé, postupně poznávali význam jednotlivých lodních povelů a vstřebávali atmosféru plavby.

Celkem jsme po cestě udělali 3 přestávky. Tedy, když budeme počítat i tu poslední. První byla svačinová, druhá potom baseballová. Louka sice nebyla posečená, ale to nám nezabránilo v krásném utkání. Hřiště jsme si vyšlapali, z čehož sice majitel louky asi nadšený nebyl, ale pro nás to bylo důležité, abychom věděli, kudy máme utíkat na další metu. Zapojili se skoro všichni, což bylo prima. Každý si odpálil a i ti nejmladší měli šanci získat pro svůj tým bod a dokonce se tak i stalo. Jenom škoda, že jsme stihli jenom dvě směny a museli jsme jet dál.

V cíli plavby jsme se pustili do hromadného koupání a mytí lodí. Čekání na autobus jsme si zkrátili hrou s frisbee a tréninkem odpalů na baseball, který nás opravdu zaujal.

Celkově byla výprava kladně hodnocená a účastníci se již těší na další společné setkání oddílu a rodičů.

 

03 Konvoj.JPG04 Kapitanska pramice.JPG05 Lednacek a velkej zabak.JPG06 Svacina.JPG07 Vyroba hriste.JPG08 Rakosnicek na palce.JPG09 Myti lodi.JPG10 Plavacek.JPG11 Albatrobus.JPG