Logo střediska
Pojďte se podívat, jak se měl 1. oddíl na táboře...

Den první - cesta
Po deváté hodině začalo být na novoměstském nádraží pěkně živo. Scházeli jsme se tu k odjezdu na náš tábor. Před námi celý den ve vlaku a pak dalších čtrnáct na Ohři. Dohromady nás jelo 15 a Prófa, který s námi měl společnou cestu až do Hradce.
Po rozloučení s přítomnými rodiči a nasednutí do vlaku jsme se začali zvolna přibližovat našemu dnešnímu cíli - Tršnici.Frenk a Max ve vlaku
Nebyla to však jednoduchá cesta. Čekaly nás tři přestupy (v Týništi, Praze a Kynšperku) a 446 km. Dlouhou chvíli jsme si krátili hraním Bangu, Macháčka a hry Magic.
V Kynšperku na nádraží začalo dost hustě pršet a tento liják nás bohužel zastihl i po příjezdu do Tršnice. Byla to hotová průtrž mračen spojená s bouřkou. Stany postavit nešlo, takže jsme se tiskli pod malinkou stříškou u boudy správce kempu a čekali až to trošku přejde. Trvalo to sice skoro hodinu, ale nakonec jsme stavěli stany pouze za mírného deštíku.
Uvařili jsme si čaj a po uklizení ostatních věcí zalezli do stanů a odpočívali po vysilujícím dni.

Koupání v OhřiDen druhý - měla být výprava do Chebu, ale změna - plavba proti proudu
Kdybychom tak věděli, co nás ještě potká, nikdy bychom si ráno nestěžovali na noční rozruch. Probudili jsme se do mlhou zahaleného rána. Během dopoledne, které jsme strávili víceméně zahálkou se však mlha zvedla a nad hlavou se nám rozprostřela azurová obloha.
Dopoledne jsme ještě udělali zátěžový test nové baseballky. Naštěstí není již tak měkká, jako ta, kterou Mlok sehnal minule. Míček, který létal daleko přes řeku se nám také vždy podařilo najít, takže test dopadl dobře.


Večerní únava v tábořeV 11:40 odjížděl náš vlak do Chebu a proto jsme se okolo 11 hodiny chystali k odchodu, když tu Barbušák zapnul mobil a na něm svítil časový údaj 11:30. Kontrolou s třetími hodinami jsme zjistili, že je opravdu půla pryč, takže jsme výlet vzdali. Místo toho jsme se odpoledne jeli projet proti proudu. Zahráli jsme si torpéda a koupali se. Voda byla báječně teplá! Našli jsme si kámen, ze kterého se dalo skákat do hloubky a zkoušeli jsme podplavat řeku napříč.
Skoro všichni jsme se lehce připálili od sluníčka, ale bohužel se k večeru zase zatáhlo. 

Pokračování zde.