Logo střediska

Image

Jako každý rok tak i tento se náš oddíl vydal na výpravu do Teplicko-adršpašských skal. Letos ale s velkými změnami.Čtěte dál.

Jak už je v našem oddíle zvykem, i letos jsme se vydali na výpravu za půvaby a dobrodružstvím do Teplicko-adršpašských skal. Sešli jsme se v Loděnici v počtu 15 lidí, v sobotu 7.11. v 7 hodin ráno. Odložili jsme si batohy se spacáky, vzali batůžky s vybavením na výpravu a spořádaně jsme odešli na vlakové nádraží.

Image
Před skalní bránou

Po cestě jsme našli zajímavý kouzelný artefakt (kolíček) a jako zkušení cestovatelé, kteří vědí, že každá věc která je lehká a nezabírá moc místa, je dobrá, jsme artefakt vzali s sebou. Na nádraží jsme uskutečnili ještě pár nepostradatelných záležitostí jako vybrání peněz a koupení jízdenky a pak už hurá směr Adršpach.

Image
U adršpašské ozvěny

Image
U vodopádu

V Adršpachu jsme vystoupili a vydali jsme se směr vchod do skal. Zde byl trochu problém, jelikož byl jeden vchod zavřený tak jsme si museli nechat poradit od místního správce CHKO. Prošli jsme vstupní branou a vydali se po zelené turistické značce. Prošli jsme kolem německy mluvících skupinky turistů a pokračovali k známé Ozvěně. Ale po cestě na nás začal působit náš kouzelný artefakt a to hlavně na starší členy. Naplno se účinky projevily po pauze na svačinu, kdy prostě z lavičky už nevstali, přestali chodit. Mladší hrdinové starším cestovatelům pomohly a tvz. je odnesli kus cesty. Nasbírali léky a prozatím kouzelný artefakt přemohli.
Chtěli jsme ho zahodit, ale pokaždé se zase u někoho objevil. Další pauza byla u velkého vodopádu, kde jsme soutěžili mezi posádkami o to, která nejrychleji podběhne zábradlí tam a zpět. Jelikož byli nejmenší a nejobratnější, vyhráli Kormoráni. Zde jsme se též napojili na žlutou turistickou značku a pokračovali jsme z kopce do kopce, přes kameny a všude okolo nás vysoké skály. Někomu to šlo hladce, někdo měl problémy, ale společně jsme si pomohli.

Image
Soutěž mezi posádkami - vyhráli Kormoráni

Image
Cestou mezi skalami

Blížil se čas oběda a tak jsme zastavili u popadaných stromů, které nám posloužili jako výborná lavička. Zbaštili jsme svoje chleby s řízky a podobnými věci od maminek a bylo nám dobře. Ale najednou káp káp…začalo pršet. I my, vodní skauti, vodu shora nemáme zrovna v oblibě a tak jsme vzali nohy na ramena a pádili jsme Vlčí roklí směr Teplice. U rozcestí U Ozvěny se nám zase objevil kolíček a zahráli jsme si lidské pexeso a vyrazili na vlak.

Image
Ve Václavicích čekáme na vlak

Image
Jedna z her před večeří

Cesta vlakem přes Teplice nad Metují a Náchod jsme dorazili do Nového Města a rozvažným tempem jsme pokračovali do Loděnice.V naší klubovně jsme posvačili a následoval cyklus menších oblíbených her. Až přišlo na vaření večeře. Zkušená parta kuchařů s pomocí Radka uvařila skvělé oblíbené těstoviny s kajdou.:-) Všichni jsme se nepapkali, uklidili a poté jsme si zahráli pod Matlakhovou režií dvě hry na osobní informace.

Image
Druhá z her - poznáte co je v pozadí na obrázku?

Image
Hulk se snaží projít skrz dveře

Následoval vrchol sobotního dne, noční hra. Naši hrdinové se rozhodli zničit kouzelný artefakt, který jim přinesl zlou nemoc, ale nebylo to jednoduché. Po cestě jsme si museli zapamatovat čísla a pak jsme přišli zpět kde nám nějaký černokněžník za zapamatovaná čísla vydal písmena a z nich, po rozluštění šifry, jsme složili instrukce, které nám říkali co dál dělat. Měli jsme hledat u dřevníku svitek s kouzelnou formulí. Jelikož už byla velká tma šlo nám to obtížněji, ale přesto jsme svitek s kouzelnou formulí našli, vyslovili ji, ale artefakt nezmizel. Místo něj přišel čaroděj Ukverk, který nám řekl, že artefakt vlastní zlý mág Izuál a že je velice mocný a že to nepůjde tak rychle, že se musí ještě nahlédnout to knih.S těmito slovy odešel a my také. Následovala večerka a pak už hurá na kutě.

Image
A protože už byla tma, tak jsme si posvítili

Image
Jedna z nočních her

Nedělní ráno bylo pochmurné, ale přesto jsme s úsměvem na tvářích vyrazili na rozcvičku. K snídani jsme měli čerstvý chleba s marmeládou. Sbalili jsme si svých pět švestek a bez batohů jsme vyšli ven. U ořechu nám byla vysvětlena pravidla velké závěrečné hry. Cílem bylo shromáždit všechny potřebné ingredience na lektvar na zničení kouzelného artefaktu.dostali jsme plánek míst kde by mohli ingredience mohli být a vyrazili jsme.Po tříhodinovém usilovném hledání po okolí se nám podařilo najít tři ingredience, bohužel čtvrtou nám někdo ukradl, svědci říkali, že asi Izual. S myšlenkou na to, jak získat poslední ingredienci, jsme se na obědvali. V tom jsme uviděli divného muže v kápi a někdo vykřikl: „Izual“! Neváhali jsme, zahodili  krajíce chleba a běželi za ním. Nakonec jsme ho chytili a sebrali mu poslední ingredienci. Vrátili jsme se do Loděnice, přivolali Ukverka a ten nám pomocí ingrediencí pomohl zničit kouzelný artefakt, který nám přinesl jen smůlu.
Akci jsme zakončili nástupem a rozešli jsme se do svých domovů.

Image
V tom jsme uviděli divného muže v kápi

Více fotografií na http://marece.rajce.idnes.cz/