Logo střediska

005Tato věru povedená akce se konala o víkendu 6. – 7. března. Sraz jsme měli v 8:30 na autobusovém nádraží, ale samozřejmě byli tu takoví jedinci, kteří samozřejmě přišli na zastávku už v 7:30 a taky někteří, kteří čekali v 9:00 někde úplně jinde.

 

 

 

 

 

 Ale i přes tyto zádrhely a nedorozumění, jsme se nakonec všichni dostali do Sedloňova, odkud jsme se přes lesy, louky a bunkry snažili dostat do Nového Města nad Metují.

Všichni účastníci pře jedním z bunkrů

A takhle jsme šli

Akci jsme kořenili německou hrou šulc. Počasí bylo nejlepší jaké mohlo být. Sníh byl zmrzlý po uplynulých mrazech, bylo poměrně teplo a celý den svítilo krásně sluníčko. Bohužel asi v prostředku cesty začalo foukat, ale to na zážitcích nic nemění.Cestou jsme narazili na spoustu řopíků (malých bunkříků) a na několik udržovaných větších bunkrů.

003

V jednom z bunkrů

Potkali jsme také jeden neudržovaný pěchotní srub, ovšem ve velmi dobrém stavu. Samozřejmě jsme ho okamžitě prolezli od vršku ke studni. O kousek dále jsem u jednoho bunkru rozdělali oheň a opekli si špekáčky. Potom jsme pokračovali po linii pěchotních srubů až k Borové. Odtud jsme spěchali přes Kozí hřbety do Pekla. Po cestě se zatím setmělo, a tak jsme do Loděnice dorazili až za tmy. Byli jsme tak unavení, že jsme jenom krátce povečeřeli a zalehli do spacáků.