Logo střediska

V pátek po čtvrté hodině jsme se rozloučili s maminkami a tatínky a nastoupili do vlaku směr Václavice, Tam jsme přestoupili a pokračovali až do Broumova. Vlak byl přeplněný a tak byla cesta úmorná.
Po zdolání těch čtyř kilometrů od nádraží na chalupu jsme zjistili, že se nacházíme před hotelem ve zlatokopecké osadě.

010


Ubytovali jsme se v luxusních pokojích a již nás čekala ještě luxusnější gulášovka.

001
Po večeři byla na programu první hra, při které jsme se dozvěděli, do jaké zlatokopecké party kdo z nás patří a získali jsme i mapu s místem, kde je zlatý důl.
Při druhé hře jsme pak získávali potřebné zlatokopecké vybavení.
Zatímco Kormoráni šli spát a Žraloci hráli hry na pokoji, Jestřábi se vydali vyměřit trať pro železnici.
Bohužel ta ale vedla přes území indiánů a tak museli splnit několik úoklů, aby si získali důvěru jejich náčelníka.

Sobota byla pro všechny zlatokopy velkým dnem. Hned po snídani jsme se vydali ke zlatému dolu. Museli jsme být ale na pozoru před indiány, kteří nás donutili se schovat vždy, když se objevili na obzoru.

006
Po cestě ke zlatému dolu (na Bobří vrch) jsme se zastavili na křižovatce lesních cest, abychom zde zahráli několik her.
Při té první jsme se náhodou dostali na naleziště drahých kamenů. Samozřejmě jsme jako správní zlatokopové vyrazli do terénu, abychom jich získali co nejvíce. Kameny jsme pak vyměnili za zlato u indiánů, ve vesnici, kterou ovládali bratři Daltonové a nebo u potulného obchodníka zvaného Kuní ksicht.

008
Dále nás čekaly tři menší hry, ve kterých jsme lovili bobry, abychom měli co jíst, hledali jsme poslepu cestu zlatým dolem a těžli jsme zlato.
Pak už nám zbývalo jenom dobýt Bobří vrch a vydat se na cestu k chalupě.
Tak na nás čekal teplý čaj a další hra, při níž jsme zjistili, že náčelníkovi zdejších indiánů se ztratila dcera a nabízí odměnu nálezci. Hmm...to je výzva pro zlatokopy! Ale až zítra, neboť dnes po večeři nás čeká zábava v Cassinu. Každý dostal část svého podílu na vytěženém zlatu a bylo jonom na něm, jak s nimi naloží. Klukům se docela dařilo, ale byli i takoví, kteří se zadlužili až po uši.

011

012
Večer šli Kormoráni spát spolu s další povídkou od Jacka Londona, zatímco Žraloci dostali za úkol pomoci místnímu farmáři sehnat jeho zaběhnuté krávy. O tom, že za to byla náležitá odměna se snad není potřeba dlouze rozepisovat.
Jestřábi si pak mohli zkusit ještě netradiční variantu oblíbené hry Bang, hranou tentokrát i na namalovaném plánu města.

007
Nedělní ráno hned po snídani jsme věnovali heldání indiánské dcery podle popisu, který dostala každá zlatokopecká parta. Dceru našli nakonec všichni a byli za to odměněni.
Následovalo zabalení věcí a závěrečná hra, při které bylo naším úkolem nepozorovně přes území indiánů pronést co nejvíce zlata.
Po obědě jsme vyhodnotili celovíkendovou hru a pustili se do úklidu společných prostor. Vše jsme zvládli a před třetí jsme již čekali na nádraží v Olivětíně navlak domů. Ve vlaku jsme s Kormorány a Žraloky rozdali dublony a po půl páté akce na nádraží v Novém Městě skončila.
Všichni účastníci si ji moc chválili.