Logo střediska

V sobotu 8. září 2012 jsme se podle vzoru 3. oddílu Havranů vydali na akci cestou necestou Stále Stejným Směrem podle azimutu 111°.

Vyrazilo nás celkem 8 a jako počáteční bod jsme si zvolili strom Ginko u rybníka. Vyškrábali jsme se na kopec nad klubovnymi a před další cestou jsme se podívali, jak vypadají klubovny z ptačí perspektivy.

Pohled na klubovny z Jestřábí perspektivy

Kdo by to byl řekl, že je Pavlátka od klubovny tímto směrem. Zde na nás čekali Kámen a Rys, kteří zaspali. Počet členů expedice se zaokrouhlil na 10. Cesta pokračovala do kopce, okolo Rezku, skrz ostružinové keře a lesem před Blažkovem.

Sestup k Pavlátce


Přešli jsme hlavní silnici na Slavoňov a po poli pokračovali dále. Poprvé museli sejít z azimutu, abychom obešli plot s ostnatým drátem a po pravé straně jsme minuli Poradní skálu. Následovalo další pole mezi Slavoňovem, Vanovkou a Bohdašínem s těsným průchodem kolem kupy hnoje. Zde jsme také poprvé asi o 50 metrů korigovali odchylku, které jsme se dopustili. Možná vám to příjde hodně, ale pro nás těch 50 metrů byl docela úspěch vzhledem k tomu, že v hustníku se azimut drží dost blbě...
Druhou obchůzkou pak bylo asi 30 metrové obejití ohrady se stádem krav.
Po překročení Hájského potoka následovaly dvě kukuřičná pole a druhá korekce azimutu - opět zhruba o 50 metrů. Minuli jsme rybník v Janově a naposledy obcházeli plot. Dokázali jsme však trefit azimut tak přesně, že jsme z hustého lesa vylezli téměř na metr přesně. Stalo se tak kousek nad koupalištěm u Bystrého.

Oběd kdesi v lese na azimutu 111°


Značně vysíleni jsme rozhodli, že dnešní putování zkrátíme a místo zříceniny hradu u Dobřan jsme zvolili za cíl okraj lesa na vrcholu Šintákova kopce nad Bystrým. Učinili jsme tak i s ohledem na jízdní řád autobusu, který nás měl dovézt domů.
Cíle jsme dosáhli cca v 14.30. V nohách jsme měli něco málo přes 8 kilometrů pod azimutem 111°, několikeré překračování potoků, husté lesy a křoví, pláně kopřiv, ostružin, pole s kukuřicí, setkání se zajícem, užovkou a žábou a spoustu dobré zábavy.

Odpočinek v cíli

Po příjezdu na náměstí jsme navštívili cukrárnu a vydali se do klubovny. Zde jsme postavili přístřešek pro přenocování, rozdělali oheň a uvařili večeři. Tou byl vynikající buřtguláš.
Večer se pak někteří z nás mohli rozhodnout pro plnění skautské stezky, které jim bylo nabídnuto Barbušákem na skále nad ohništěm.

Večerní vaření na ohni

Druhý den ráno jsme uvařili čaj a posnídali. Následovalo balení věcí a brigáda v Loděnici, při níž jsme uklízeli v klubovně, v elku a v dílničce. Jáchym a ČéČé hrabali trávu.
Před jedenáctou jsme zkončili, složili oschlou plachtu přístřešku, uklidili po sobě okolo ohniště a rozešli se domů s pocitem dobře odvedené práce a překonání sama sebe v pochodu rovnou za nosem.
Barbušák

Více fotek na http://albatrosi-hnizdo.rajce.idnes.cz/