Logo střediska

Aneb tradiční závod vodních skautů a skautek, jenž se koná pravidelně vždy 28. září. Letos jsme si návštěvu Prahy trošku prodloužili a místo dne jednoho jsme zde zůstali čtyři dny. Sraz byl ve čtvrtek v 16:00. Naštěstí někteří přišli dříve a pomohli naložit lodě. Díky tomu se mohlo opravdu v 16:30 odjíždět. Cíl byl jasný. Dojet včas do Prahy, vyhnout se všem komplikacím a v pořádku se dostat do kluboven. Holky již pravidelně jsou v klubovně Na Křížku a kluci byli tentokráte v klubovně u nového stadionu Slavie.

Cesta proběhla hladce, jenom hned při odjezdu z Loděnice jsme ztratili nožičku od vleku, kterou naštěstí našel Boras. Před rozdělením jsme se ještě stihli dohodnout na podrobnostech pátečního rána a odjezdu na start závodu.

Vstáváme poměrně brzy, abychom v 7:30 byli připraveni nastoupit do autobusu. Stejně jsme odcházeli poměrně ve spěchu. Na startu jsme včas. Jako vždycky jsme zde mezi prvníma a tak máme dost času. I přes velké přípravy před odjezdem nám opět chybí šrouby na vlnolamy a na poslední chvíli zalepujeme igelitem díry. Jen co vyložíme lodě a závodníci se začínají převlékat, začíná pršet. Po chvilce však pršet přestává. Začíná lít jako z konve. Jako první startuje kategorie roverů, kde máme i my zastoupení. Pak jde již vše v rychlém sledu a zbytek s autobusem radši přejíždí na Štvanici, aby závodníci mohli přijít do sucha a tepla v autobuse.

Roverská posádka ve složení Lišák, Ball, Godzana, Mlok a jeden host se umisťuje na 7. místě. Postupně přijíždějí další kategorie. V kategorii žactvo máme tři posádky. První se umisťuje druhém místě, kormidluje ji Džar a dalšími členy posádky jsou Skřítek, Tygr, Krab a Kvakoš. Druhá skautská posádka se umisťuje na místě třetím a je ve složení Mexičan (jako kormidelník) a dále Matlák, Medvěd, Dundee, Ledňáček. Třetí posádka (složená z vlčat), kterou kormidloval Rolf (nebo snad Rudolf?) byla ve složení Hulk, Frenk, Sokol a Max se umístila na místě pátém.Mírným zpestřením byla jedna z našich dívčích lodí, která se cvakla pod karlovkou (jez před Karlovým mostem v Praze). Posádce pomáhal člun Policie a loď Korál. Děvčata byla odvezena autem do cíle a loď spluli Káně a PT.

V sobotu jsme se vydali do pražské zoologické zahrady. Už jenom doprava k ZOO byla velkým dobrodružstvím. Tramvaj, jezdící schody, metro – no prostě jsme si to docela užili. Ze ZOO jsme odcházeli okolo třetí hodiny odpolední. Cestou zpět do klubovny jsme ještě stihli navštívit jeden obchodní dům a svézt se novou tramvají. Zážitkem byla večeře. Byla mimořádně povedená a připravoval ji Rocky se Skřítkem. Jednalo se o super krupicovou kaši. Mnozí dokonce ani nepostřehli, že se kaše trošku připálila :-). A protože nikdo nebyl unaven, šlo se spát poměrně pozdě.

V neděli ráno všichni poměrně rychle zabalili svoje věci a společnými silami uklidili klubovnu. Pak už jenom čekání na autobus a cesta domů…...