Logo střediska

2. oddíl – Vydry

Dostaly jsme jedinečnou možnost porovnat si své síly se světluškami a vlčaty z různých krajů, proto jsme neváhaly a vydaly se na cestu za dobrodružstvím. Naše pětičlenná hlídka zvládla všechny disciplíny základního kola závodu na výbornou, a proto se jí podařilo postoupit do krajského kola, které se konalo na Potštejně. I přesto, že toto kolo bylo náročnější, tak se holky snažily ze všech sil a věřím, že si tento závod moc užily. Podařilo se jim umístit se na krásném 6. místě. Díky této akci holky potkaly mnoho nových kamarádů a kamarádek z řad světlušek a vlčat a také poznaly krásu přírody v okolí Potštejna. Během závodu si vyzkoušely deset různých disciplín a také měly možnost zúčastnit se doprovodného programu, který byl velmi pestrý. Velkým zážitkem pro nás všechny bylo slavnostní vyhlášení, které se konalo přímo na hradě Potštejně.

zvas

 

Poslední víkend v červnu je od prvního pohledu předurčen letním radovánkám u vody. Proto jsme jako závěrečnou akci tohoto školního roku nemohly zvolit nic jiného než akci na Rozkoši. Hlavním cílem této akce bylo si zase po pěkné řádce let zaplachtit na našich plachetnicích, jejichž oplachtění smutně čekalo v koutě skladu lodí na to, kdy ho zase půjdeme provětrat. Jelikož i kluci z 1. oddílu jsou nadšenci všemožných vodních aktivit a plachtění toho není výjimkou, rozhodli jsme se tuto víkendovou radovánku pořádat společně.

rozkos

Číst dál: Napni plachty (24. - 25. 6. 2022)

Když jsme se sešly v Novém Městě nad Metují na Rychtě, byly jsme okamžitě svědci něčeho velmi očekávaného. Gulliver opět něco zmatlal a za trest ho v práci vyslali na nejnebezpečnější a nejobávanější výpravu co mohla být. Rozluštit tajemství okolo Bermudského trojúhelníku.

googlantida

Číst dál: Googlantida (17. - 19. 6. 2022)

Na začátku června jsme se společně s kluky z Albatrosu dočkali dlouho očekávané akce Navigamus, která se koná jednou za tři roky a v loňském roce byla odložena. Letos se konal na jezeře Matylda kousek od Mostu a sdíleli jsme ho s více než 1500 dalšími účastníky!

navigamus

Číst dál: Navigamus (2. - 5. 6. 2022)

V pátek 22. 4. jsme se vydaly do České Skalice na velice netypickou akci – Medúzčí posádkovku. A jak už to tak bývá, na každé akci se něco pokazí, včetně této. My tentokrát řešily velice závažný problém – někdo unesl Malého Prince. Naším cílem bylo, najít 3 klíče, abychom ho osvobodily.

meduzky

Číst dál: Posádková akce Medúzek (22. - 24. 4. 2022)