Logo střediska

4. oddíl - Fata Morgana

Slunce již bylo notně vysoko, když jsme dorazili. Na táborovém náměstíčku nás už netrpělivě vyhlíželi. Byli tam všichni. V čele sám náčelník vesnice. Stáli tam a každému hned došlo, že na letošní léto budou ještě dlouho vzpomínat. Protože když se dostanete do galské vesnice, s náčelníkem Majestatixem, druidem Panoramixem a konečně s nerozlučnou dvojkou Asterixem a Obelixem, prostě není možné, aby se nestalo něco mimořádného, aby se jeden nudil, no a taky aby se brzo neobjevili Římané!

Číst dál: Tábor 4. oddílu – Soutice

Píše se rok 1897. Tisíce a tisíce dobrodruhů, bankrotářů, obchodníků, otců od rodin a desperátů nejrůznějšího druhu se vydávají směr Aljaška. S jediným cílem. Pobýt zde pár zim, nakopat tolik zlata, kolik se dá, a zbytek života strávit na plážích sluncem prosluněné Kalifornie… Zlatá horečka je v plném proudu...

Číst dál: Tábor 4. oddílu Fata Morgana - Peřimov

Ač jsou tábory 4. oddílu obvykle vzdáleny tikotu města a hluku civilizace, letošní tábor byl výjimkou… Ocitli jsme se na Druhé straně, čtvrti plné kluků a holek toužících po dobrodružství. Čtvrti, kde sídlí známá parta Rychlých šípů – a z toho je patrno, že zde skutečně o dobrodružství není nouze, čtvrti, která ale skýtá domov nejen Rychlým šípům, ale i nechvalně proslulému spolku Bratrstvo Kočičí pracky. Zkrátka všem nám bylo jasné, že letošní tábor v duchu Foglarovy trilogie Dobrodružství v temných uličkách bude stát za to!

Číst dál: Tábor 4. oddílu Fata morgana – Hlinsko

V pátek 18.10.2019 jsme se sešli na autobusovém nádraží. Nastoupili jsme do autobusu a vydali se vstříc dobrodružství. Z autobusu jsme vystoupili v Podbřezí, odkud jsme se vydali na krátkou cestu podzimní krajinou...

Masty 2019 01

(Fotka ze sobotní návštěvy rodného domku F.L.Heka/Věka)

Číst dál: Vlčata s světlušky v období Aloise Jiráska

Okolo třiceti dětí a dvaceti vedoucích ze 4. oddílu přijalo pozvánku Bilba Pytlíka na oslavu jeho 111. narozenin. Přijel i čaroděj Gandalf se svým ohňostrojem. Co se ale nestalo, během oslavy Bilbo Pytlík zmizel a jediné co jsme našli, byl prsten. Prsten, kterého se obával i sám Gandalf, a proto jej svěřil Frodovi.

Číst dál: Tábor 4. oddílu Fata morgana – Velké Petrovice