Logo střediska

4. oddíl

Skautský suchozemský oddíl Fata morgana hledá 2 nové členky do roje světlušek - Sedmikrásek. Hledáme zájemkyně o skautování v 1.-3.třídě. Více informací naleznete na letáčku.

Martin Kůst Piňďa Nábor Sedmikrásky

UPOZORNĚNÍ: Jedná se o zcela subjektivní popis akce. Je možné, že někteří by mohli vnímat situace a podmínky níže popsané jako problém, či diskomfort. Naše skupina (Piňďa, Bobák a Ivet) měla však to štěstí, že si po celou dobu udržela dobrou náladu a užila si krásy podzimu (někdy i zimy) se vším, co k tomu patří :).

IMG 20181028 064021

Číst dál: Podzimní přechod hor 2018

„Když vymřel rod slavných králů českých, bylo potom království nuceno, bohužel, odjinud žebrati o

jiného krále. Ó, jak náhle se na tomto světě zhroutí kterýkoli vrchol důstojnosti! A tak po zavraždění

Václava bylo vykonáno obecné svolání pánů šlechticů do Prahy pro volbu jiného krále.“ (Zbraslavská

kronika, zkráceno)

180802 201612P8020884AA

Číst dál: Fata morgana ve středověku

4. oddíl Fata morgana vyrazil poslední únorový víkend do Nebeské Rybné v Orlických horách. Po cestě vlakem i autobusem na nás čekala krásná chalupa, kam se pohodlně vešlo všech 35 účastníků. Už při večeři jsme však poznali, že chalupa v sobě skrývá více, než jen pohodlné postele a bludiště místností, kde jsme se z počátku téměř ztráceli.

NB 1

Číst dál: Fata morgana v Nebeské Rybné

Během zimního období se i skauti uchylují k zimnímu spánku, odpočinku a načerpání nových sil do dalších akcí. To je však pravda hlavně z pohledu dětí. Pro vedoucí se jedná spíše o období porad, administrativy a konkrétně registrací. Registrace členů oddílů probíhala do konce ledna, a proto bych tuto „akci“ využil k trochu techničtějšímu ohlédnutí se za uplynulým rokem.

Martin Kst   Pia  Statistika 2018

Číst dál: 4. oddíl Fata morgana v grafech a číslech