Logo střediska

Kmen dospělých

Veltrusy12
Pracovní zápřah je mohutný, a zatím co mozek je téměř sedřený, tělo obvykle postupně leniví. To je asi situace mnohých dospělých (nejen z našeho kmene), kteří na svá bedra přijali závazek zodpovědnosti za svou (třeba i budoucí) rodinu a jejich hlavním pracovním nástrojem nejsou ruce.

Dnešní doba už je zkrátka taková! O co úžasnější je, když vám přijde email: „Jede se na vodu! Kdo chcete – dejte vědět, ve čtvrtek se nakládá, v pátek jede!“

Číst dál: Vodní živly v akci

Na letošní druhý květnový prodloužený víkend vybral Kmen dospělých pro svoje tradiční splutí řeku Vltavu.

20140508 134840

Číst dál: Vltava (7. - 11. května 2014)

Hurá! Podzimní prázdniny jsou tu a s nimi tradiční akce Kmene dospělých – přechod hor. Tentokrát jsme se vydali v počtu sedmi kousků na Slovensko do pohoří Považský Inovec.

20131029 123226

Číst dál: Tradiční podzimní přechod hor (25. - 30. října 2013)
tresen

Je pozdní večer,
aleje třešní se bělají květem
a první máj klepe na dveře lidských obydlí.

Vábení jara
volajícího na děti přírody
svěží zelení rašících lístků,
vůní první trávy
a také zvláštně vlhkým dechem hlíny,
nelze odolat.


A ti, na které již nikdo nevolá jako na malé děti, se setkávají u hořícího ohně – symbolu domova, rodiny, společenství...

Číst dál: Slavnost jarního ohně

Po mnoha týdnech toužebně vyhlíženého jara se příroda slitovala, slunce vykouklo spoza mraků a sněhová nadílka se začala měnit ve stovky zurčících potůčků. Stráně šumící vodou probudily ze spánku i vodní "živly" z 231. kmene dospělých, a tak byly běžky a sjezdovky vyměněny za kánoe a kajaky, i když sněhu na březích bylo (zejména v podhůří) ještě dost.

Vyrazivše za ranního kuropění vydali jsme se splout horní úsek Divoké Orlice a to od mostku v Orlickém Záhoří až k Zemské bráně.

20130414 112540 tn
Číst dál: Voda už zase teče