Logo střediska

Clipboard04

Je mou hezkou povinností krátce poreferovat o letošním táboře 3. oddílu. Ten letos probíhal na tábořišti našeho střediska, kam se náš oddíl vrátil po dlouhých letech. A tábořiště i celé okolí nás přivítalo velice hezky.

Starší členové třetího oddílu společně s členy s dalšími brigádníky z jiných oddílů vyrvali prostor tábořiště z hloubi přírody, vysekali trávu a mladé stromky, postavili stany, kuchyni a další potřebné táborové stavby. 

Po několikadenní stavěcí přípravě, těsně po dokončení těch nejnutnějších úprav už dorazili účastníci a tábor se konečně rozběhl na plné obrátky. Letošní téma bylo vybráno na motivy knihy Hrdina Nik od E. Štorcha. Naši tábornící se vžili do role Slovanů, kteří se pod vedení mladého partyzány Nika snaží zbavit drtivého jha, které na ně uvalili podlí a krutí Avaři. Kluci časem potkali mnoho různých postav, přátelských i těch, jejichž úmysly byly nepřátelské. Po čase se pak spojili s kupcem Sámem (ano tím slavným Sámem) a společně s ním pořádáli mnohé akce, které Avarům pěkně zatápěly.

I díky tomu, jak si kluci pomáhali a jak táhli za jeden porvaz se povedlo dosáhnout hlavního cíle. V epickém závěru se povedlo porazit vůdce všech Avarů, velkého Chána a Avaři tak odtáhli pryč z našeho území.

Jinak se tábor vskutku vydařil. Počasí bylo krásné, klíšťat ani úrazů nebylo naštěstí mnoho, kluci se učili mnoho nových dovedností. Snad vyjádřím přání všech, že si tábor užili jak účastníci, tak i vedoucí a doufám, že na příštím táboře se všichni uvidíme znovu a zažijeme mnoho dalších dobrodružství, stejně jako tento rok.

Pokud se chcete podívat na několik fotografií z našeho tábora, klikněte prosím na tento odkaz: http://havraninm.rajce.idnes.cz/Tabor_Machovska_Lhota_2013

Chemik