Logo střediska

Družina Sedmikrásek je roj mladších světlušek (1.-4.třída) působící ve 4.oddíle skautů a skautek Fata morgana. Sedmikrásky se v tomto složení začaly scházet v září letošního roku. Nyní mají Sedmikrásky za sebou přibližně dva měsíce fungování. První větší výzvou pro světlušky byla první „přespávačka“ ve skautské klubovně....

20181103 143505

Sešli jsme se u sokolovny, odkud jsme se vydali do skautské klubovny. V klubovně na nás čekalo překvapení. Uprostřed místnosti stála stará bedna. V bedně byly staré věci, dopis od jednoho tatínka a zápis z deníku jeho syna. Podle poštovní známky jsme zjistili, že jsou všechny věci z období první světové války. Během vytahování věcí a čtení dopisu jsme se pomyslně přesunuli do tohoto období.

 masaryk3

Mohli jsme si vyzkoušet, jaké to bylo nosit během války informace a dopisy. Zjistili jsme, jakou úlohu při tvorbě ČSR hráli skauti a jaké osobnosti veřejného života se podílely při vzniku ČSR. V sobotu večer proběhla noční stezka odvahy, během které jsme symbolicky oslavili vznik demokratického státu.

 

trikolora 2

 

Celá akce byla zakončena myšlenkou, že každý dobrý skutek posouvá společnost zase o krůček dál. Platilo to před sto lety a platí to i dnes. Proto si každá Sedmikráska vymyslela způsob, jak bychom mohli společnosti pomoct my nyní. Nakonec proběhlo hlasování o tom, jaký z nápadů jako družina společně uskutečníme.

 

Za kolektiv vedoucích (4.oddíl Fata morgana) - Jan Hylský (Bobák)