Na den železnice (letos 27.9.2014) se každoročně pořádá cestovatelská soutěž Křížem krážem republikou. Cílem soutěže je najet co nejvíce km po železnici za 24 hodin, poznat nová místa, splnit různé úkoly a setkat se s dalšími týmy...

Křížem krážem 01

 

Letos padl v oddílové radě návrh, že bychom se jí mohli také zúčastnit. A tak se 7 členů oddílové rady vydalo na cestu. Abychom mohli vyrazit co nejdříve po půlnoci, přesunuli jsme se již v pátek večer do Pardubic. I se dvěma dalšími týmy jsme nabrali směr Česká Třebová. Zde jsme přestoupili na rychlík do Ostravy, v němž byla spousta týmů a o zábavu postaráno.

Křížem krážem 03

 

Přes Valašské Meziříčí jsme do Brna přijeli na 10 hodinu. Čas na přestup jsme strávili návštěvou věže Katedrály sv. Petra a Pavla.

Křížem krážem 04

Na oběd nezbyl čas, a tak jsme jedli až ve vlaku do Veselého nad Lužnicí, kde jsme přestoupili na rychlík do Prahy. V Praze nám o dvě minuty ujel vlak, a tak jsme oproti původnímu plánu jet na Mladou Boleslav nastoupili na rychlík do Brna. V něm jsme po telefonátu s naším dispečerem Honzou T. pohotově upravili plán. Vystoupili jsme v Havlíčkově Brodě, odkud jsme se vydali směr Pardubice – Rosice. Zde nás čekala poslední cesta vlakem do Hradce Králové. Díky Lídě a Zabijákovi jsme se z Hradce dostali domů.

Křížem krážem 05

 

Akce byla psychicky náročná… - aby ne, prakticky neustále jsme se střídali ve spánku, avšak díky zpěvu, hrám, setkávání s dalšími týmy a povídání jsme si soutěž řádně užili. V rámci soutěže jsme najeli 1031 km, 9x přestoupili, svezli se 10 vlaky po 10 krajích, projeli 3 výluky, nasbírali 1281 bodů a umístili se na 49. místě z 87 týmů. 

                                                                                                             Autor: Josef (Pepan) a Vojtěch (Ojtík) Rydlovi