Logo střediska

Na den železnice (letos 27.9.2014) se každoročně pořádá cestovatelská soutěž Křížem krážem republikou. Cílem soutěže je najet co nejvíce km po železnici za 24 hodin, poznat nová místa, splnit různé úkoly a setkat se s dalšími týmy...

Křížem krážem 01

 

Letos padl v oddílové radě návrh, že bychom se jí mohli také zúčastnit. A tak se 7 členů oddílové rady vydalo na cestu. Abychom mohli vyrazit co nejdříve po půlnoci, přesunuli jsme se již v pátek večer do Pardubic. I se dvěma dalšími týmy jsme nabrali směr Česká Třebová. Zde jsme přestoupili na rychlík do Ostravy, v němž byla spousta týmů a o zábavu postaráno.

Křížem krážem 03

 

Přes Valašské Meziříčí jsme do Brna přijeli na 10 hodinu. Čas na přestup jsme strávili návštěvou věže Katedrály sv. Petra a Pavla.

Křížem krážem 04

Na oběd nezbyl čas, a tak jsme jedli až ve vlaku do Veselého nad Lužnicí, kde jsme přestoupili na rychlík do Prahy. V Praze nám o dvě minuty ujel vlak, a tak jsme oproti původnímu plánu jet na Mladou Boleslav nastoupili na rychlík do Brna. V něm jsme po telefonátu s naším dispečerem Honzou T. pohotově upravili plán. Vystoupili jsme v Havlíčkově Brodě, odkud jsme se vydali směr Pardubice – Rosice. Zde nás čekala poslední cesta vlakem do Hradce Králové. Díky Lídě a Zabijákovi jsme se z Hradce dostali domů.

Křížem krážem 05

 

Akce byla psychicky náročná… - aby ne, prakticky neustále jsme se střídali ve spánku, avšak díky zpěvu, hrám, setkávání s dalšími týmy a povídání jsme si soutěž řádně užili. V rámci soutěže jsme najeli 1031 km, 9x přestoupili, svezli se 10 vlaky po 10 krajích, projeli 3 výluky, nasbírali 1281 bodů a umístili se na 49. místě z 87 týmů. 

                                                                                                             Autor: Josef (Pepan) a Vojtěch (Ojtík) Rydlovi