Logo střediska

Sešli jsme se netradičně na dvou místech, na Rychtě i na nádraží, a to v 8:05, což bylo způsobeno tím, že dříve vybraný vlak se rozhodl, že nezastaví v Náchodě na zastávce, ale tato informace se včas nedostala ke všem vůdcům.

            Ale všechny komplikace byly zažehnány použitím automobilu a již jsme se v autobuse blížili k Náchodu. Byl nás plný autobus, tj. 16 polovičních a 8 celých lístků. Hádejte, kdo měl jaký lístek: Bručoun, Očko, Veverka, Rocky, Benďa, Boras, Lukáš, Sisi, Prófa, Peggy, Fenka, Střelec, Koda, Áďa, Sparrow, Mlok, Brambůrka, Sojka, Mihulka, Pomněnka, Čárka, Frank a Lati. Ve Vrchovinách ještě přistoupil Kvakoš.

            U bazénu jsme chvíli čekali, než otevřou, a klepali se zimou. Naštěstí celkem rychle přišla paní, která nám měla otevřít, a také dorazilo auto s Léňou a s Tomášem. Benďa ( tj. já) vybírala čile peníze a ostatní se již hrnuli nahoru. Těsně před devátou dorazily 4 zástupkyně šonovského oddílu. Když bylo 9:00, tak dorazil Králík se dvěma kajaky a ještě Petr (Cipísek) s Pedrem.

            V bazénu se všichni nejdřív proplavali. Králík si vzal  stranou starší skautky, tj. Očko a Lati, a ještě mu asistovala Sojka a zabrali si kus bazénu na kajakování.


Image

Image


           Vedle nich jsme si oddělili dvě dráhy na plavání (tam probíhala výuka plaveckých stylů a šipek pod vedením Léni – děkujeme).


Image

Ve zbytku bazénu se blblo.

 

            Jako velmi pilný vůdce se projevil Boras, který ve velmi slušivých oranžových trenýrkách (půjčených od plavčíka) se svým oddílem cvičil plavání i výdrž pod vodou.

            Po hodině vystřídala Králíka u bazénu Bobík (Králík musel odjet do Hradce Králové) a Očka s Lati vystřídali Mlok a Čárka, a později ještě Cipísek a Lukáš. Všem eskymování celkem šlo a u některých to vypadalo docela nadějně, že?

            Posledních 20 minut byl zápas ve vodním pólu – kapitány družstev byli Prófa a Lenča a vyhrálo družstvo… ale to není důležité.


Image

Image


            Následoval úprk do šaten a když se všichni umyli a oblékli, zjistili jsme, že je 11:10 a že ještě možná stihneme ten autobus v 11:14, který už jsme předtím vzdali. Tak se i stalo. Až v autobuse se ukázalo, že nemáme Sojku a Borase, kteří šli pomoct Bobíkovi s nakládáním kajaků, naštěstí je vzali Léňa s Tomášem, a tak se tam snad nikdo nezapomněl. Ale radši se doma ještě přepočítejte!!

 

autor: Benďa