Logo střediska
V sobotu 26.1. se před Sokolovnou sešlo 26 nadšenců z 2. a 3. oddílu, kteří nelenili a přivstali si na výlet do Krkonoš. Nechyběli i někteří rodiče.

Image 

Náš autobus

Cesta probíhala bez komplikací, jen sníh nikde. Před Pecí pod Sněžkou už byly stopy sněhu, ale na běžky či nějakou koulovačku to rozhodně nebylo. V Peci jsme se rozdělili na 3 party. Jedni šli na sjezdovky a snowboardy, druzí na pěší výlet a poslední skupina vyrazila na výlet na běžkách. Já jsem byla se skupinou běžkařů, proto popíšu náš výlet.

 Image

Z Pece jsme odešli (bohužel s běžkami na zádech nebo v ruce) na Výrovku.
Sněhu zpočátku moc nebylo :-(

Image
S přibývajícími metry přibýval i sníh, ale taky mlha a vítr.

Na Výrovce jsme si dali pauzu a doplnili energii. Pokračovali jsme směrem na Zadní Rennerovky, ale ještě před nimi jsme to krosli dolů.

Image

Cesta lesem byla zajímavá...

Moc jsme toho neviděli, jeli jsme pluhem po sněhu i po ledu, až jsme se objevili v malém smrkovém lesíku.

Image

Nezbývalo nám, než pokračovat stále dolů.

Hurá! Už jsme na magistrále! Přes Hrnčířské boudy, chatu Mír a Pražskou jsme dojeli na Kolínskou boudu, kde nás čekal odpočinek.

Image

Po dlouhém rozhodování jsme nakonec vyrazili směrem na Černou horu.

Asi v půlce kopce jsme se napojili na magistrálu a po upravené stopě jsme dojeli až ke sjezdovkám na Černé hoře. Několikrát jsme se míjeli se sjezdařema, až jsme nakonec dojeli skoro k dolní stanici lanovky. Až dolů to nešlo, protože tam nebyl sníh. Kousek jsme tedy sešli pěšky.

Image

Po cestě jsme narazili na atrakci...

V dolní stanici lanovky jsme dojedli zásoby a přesunuli se na parkoviště, kam pro nás přijel autobus. V autobuse jsme si navzájem vyprávěli zážitky. Bylo vidět, že si každý výlet dostatečně užil.

Image

Běžkařská výprava (není vidět Torin - Bendi pes a fotograf - Bobík)