Logo střediska
A je to tady, sobota 6.12. Ten správný čas dát pořádně zabrat našemu tělu. Proto se většina členù našeho střediska schází v 8:45 u zadního vchodu do tělocvičen ZŠ Malecí. Naše první kroky směřovaly do šaten, kde jsme odhodili nepoužitelné svršky, oblékli sportovní oblečky a pak už jsme rychle běželi do tělocvičen, abychom zjistili, co je pro nás připraveno.

Při nástupu v tělocvičně jsme se dozvěděli, jaké sportovní hry nás čekají (fotbal, ringo, přehazka a vybíjená) a další důležité věci, bez kterých bychom nemohli začít naše sportovní zápolení.

Poté nám už nic nebránilo. Rozdělili jsme se na dva týmy – ringaře a fotbalisty. Ringaři si zahráli zajímavou hru na babu. Každý si měl najít druhého, aby vytvořili společně dvojici, ve které se chytí za ruce. Aby to však nebylo tak jednoduché, dvojice se musela stále držet a nepustit. Navíc baby byly dvě. Postupně jsme obměňovali držení rukou, až jsme skončili jako kolíbající se kačeny.

Image
Jako kačeny


Ringo hrály pouze 3 týmy: Dvojky, Trojky a Čtyřky, a to na dva sety. Celé klání bylo velice napínavé, protože zúčastněné týmy se velice snažily a s vervou chytaly každý ringo kroužek, který padl do jejich pole.

 

Image
Tým Trojky

 

Image
Soustředěný tým Dvojky

 

Image
Letící Peggy

 

Image
Napětí při hře


Ve vedlejší tělocvičně zatím probíhaly zápasy ve fotbale. Týmů se sešlo opravdu hodně. Celá kategorie byla rozdělena na starší a mladší hráče. Mezi staršími se objevil tým Tma, Světlo svítí, Hyloušci a Ohnivý okurky. Benjamínky celé soutěže byly týmy Arsenal, Střídáci a Zlatý míč, které se skládaly z žabiček a vlčat.


Během utkání to v tělocvičně vřelo jak ve správném kotli. Fanoušci fandili, co jim síly a hlavně hlasivky stačily. Hráči jim za to předváděli opravdu pěknou podívanou plnou taktických akcí, kliček a gólù.

Image
Pískající Bobík

Image
Taktické kličky při hře

Image
Tým Hylouškù

Image
Skvělý útok na bránu

Image
Sestry a Pepa při odpočinku


Když bylo dohráno, plní elánu jsme se pustili do vybíjené všichni proti všem. Tady si opravdu musel každý dávat pozor. Míč lítal všude, kam to jen šlo. Všude se ozývaly zoufalé prosby vypadlých hráčù: „Vybij Pepu, Sojku, Radka,…!!!“

Po třech hodinách náročného a vyčerpávajícího honění, skákání za míčem a ringem bylo rozhodnuto, a tak nic nebránilo tomu, abychom vyhlásili nejlepší týmy dnešního sportovního klání.

Tady jsou:

Ringo:                                                                      

   1. místo: Trojky
   2. místo: Čtyřky
   3. místo: Dvojky


Fotbal:

Žabičky, vlčata, světlušky:

   1. místo: Střídáci
   2. místo: Zlatý míč
   3. místo: Arsenal


Skatky, skauti, roveři a rangers, vedoucí:

   1. místo: Hyloučci
   2. místo: Ohnivý okurky
   3. místo: Světlo svítí
   4. místo: Tma

 

Image
Nastoupené týmy

Image
Radost, jak se patří

Image
Chci žlutý

Image
Předávání diplomù

Image
Vítězný tým Hylouškù


Bohužel se nám čas nachýlil ke konci a my museli ukončit naše společné příjemně prožité dopoledne. Doufám, že to nebude dlouho trvat a setkáme se všichni na dalším sportovním klání.

Zapsala: Kaťu