Logo střediska
Středisková akce – to tu už dlouho nebylo. Tak jsme si řekli, že bychom mohli společně jet do dobrušského bazénu, zahrát si hry a pořádně si zaplavat. Jak jsme řekli, tak jsme taky udělali.

Sešli jsme se v hojném počtu na vlakovém nádraží. Účastníci byli ze čtyř oddílů. Vodáci byli hojně zastoupeni členy 1. a 2. oddílu, ale ani suchozemci se nenechali zahanbit. I přes svůj veřejně propagovaný odpor k většímu množství vody s námi jeli také kluci ze 3. a 4. oddílu. Cesta proběhla hladce.

Image

Zde nastupujeme na jednu z posledních jízd vlaku Opočno - Dobruška.

Kajaky, na kterých jsme si to chtěli v bazénu vyzkoušet, nám včas dorazily, takže jsme se do toho mohli pustit. Čekaly nás dvě hodiny plné vodních aktivit, her a hlavně spousta legrace. Starší a odvážní se hned pustili do nácviku eskymáckého obratu na kajakách, nebo si vyzkoušeli skákání z věže. Na věž se odvážily i ty nejmenší z žabiček. Oblíbenou zábavou mladších byly skotačivé hry v malém bazénku. Další aktivitou bylo učení se správnému plaveckému stylu pod vedením Fredy. Zájemci mohli se Sojkou nahlédnout do cestiček a stezek a vyplnit si vybrané body z vodáckých doplňků. Samozřejmě nechyběly ani akční hry pro starší – bojovali jsme v kohoutích zápasech, hráli na rybáře a ryby a zkusili jsme se potápět až na dno bazénu.

 Image

Žabičky se Sasankou hrají na Žraloka.

Image 

Jeden z mnoha odvážlivců právě skáče z věže.

Image

 Výuka plaveckého stylu prsa.

Image

Kluci si náramně užívali Kohoutích zápasů.

Image

Image

Kajaky jsme měli celkem 3, takže se vystřídalo mnoho zájemců o eskymácké obraty.

Při odchodu do šaten jsem na tvářích skautů viděla spokojenost. A to bylo hlavním účelem této akce.    

Image 

Před odjezdem vlaku jsme uspořádali pro cizí lidi takové menší divadýlko. Sojka totiž měla narozeniny, tak ji kluci udělali pořádného hobla. 

 

Autor: Sasanka