Logo střediska

Po dlouhých deseti letech jsme oslavili kulaté, letos devadesáté, výročí skautingu v našem městě tradičním skautským plesem. Pojďte se s námi podívat na nezapomenutelné chvíle velmi podařeného večera.

Image

Po několika měsících poctivé práce konečně nadešel večer 5. prosince a do místní sokolovny začali přicházet první lidé. K naší velké radosti jich přišlo opravdu hodně, okolo dvou set. S malým zpožděním ples zahájili naši moderátoři Hanka a Chemik.

Image 

Přivítali všechny přítomné, seznámili je s programem plesu, vysvětlili Barbuchhru a hned uvedli předtančení skautů a skautek z našich oddílů. Nutno říci, že se jim to velmi povedlo. a připravili tak důstojný začátek slavnostního večera.

Image

Image

Image

Pak už se pustili do tance i ostatní. O přestávkách jsme se věnovali luštění šifer do Barbuchhry, nebo zkoušeli své štěstí nákupem losů bohaté tomboly.

Image 

Image

Image 

Večer rychle ubíhal, a tak jsme se ani nenadáli a už tu bylo zakončení celovečerní šifrovací hry o sladký dort. Ten nakonec vyhráli skauti z Náchoda. Škoda Wink

Image

Pak už přišla půlnoc a s ní půlnoční překvapení. Ve stanu na sále se ozvalo zvonění budíku, který probudil bratra Svojsíka. Zapískal na prsty, začala hrát skautská hymna a doprostřed sálu napochodoval velký dort. Uklonil se Svojsíkovi, který popřál novoměstskému skautingu hodně elánu do další práce. Najednou z dortu vyskočila spousta skauťat a rozdávala všem lidem perníkové lilie. Když bylo vše rozdáno, dort se usadil uprostřed sálu, kde zůstal až do samého konce plesu.

Image

Image

Image

Image 

Zábava pokračovala až do druhé hodiny ranní, kdy jsme se rozloučili hezky po skautsku Večerkou a mnozí vyrazli domů do svých postýlek k zaslouženému odpočinku. Někteří ještě chvíli pobyli a celou oslavu zakončili rychlým úklidem Smile

Na závěr chci poděkovat všem pořadatelům za skvěle odvedenou práci při přípravě a realizaci našeho plesu a vás všechny zvu na další skautský ples, který se bude konat za 10 let! Nezapomeňte, stálo to za to!