Logo střediska

Co je to vlastně Novoměstský Kulíšek?

Na tuto otázku vám každý zasvěcený odpoví, že se jedná o čtyřiadvacetihodinový štafetový běh na jeden kilometr. Není to tak úplně pravda. Jednak nikdo neběhá celých 24 hodin, ale všichni se střídají podle toho, kolik mají síly. Jednak se neběhá přesně kilometr (skoro kilometr) a ti nejmladší (a nejstarší) běhají dokonce jenom polovinu.

Jak vznikl Novoměstský Kulíšek?

Prvním impulsem a inspirací byla účast třech našich zástupců na obdobné akci pořádané Litomyšlským skautským střediskem. Všem třem se akce natolik zalíbila, že se rozhodli uspořádat něco obdobného u nás. Poučili jsme se ze získaných zkušeností, stanovili přísnější podmínky pro běh a stanovili termín prvního ročníku.

Propozice

Běhá se přesně 24 hodin. Začátek (čas) je libovolný. Mezi 7:00 a 24:00 běhají starší 10 a mladší 50 let dvě kola ostatní jedno. Ve zbývající době (mezi půlnocí a sedmou ranní) běhají všichni vždy po jednom kole. Jedno kolo je též dovoleno běhat v poslední hodině před ukončením dvacetičtyřhodinového limitu.

Délka jednoho kola je 0,5765 km (okolo rybníka a k obrátce). Pořadí běžců, zavedené na začátku, se nemusí dodržovat. Každý tedy může běžet pouze když chce a má na to sílu. Místo štafetového kolíku si běžci předávají kulíška (pletenou, vlněnou čepici).

Další...

Zajímají vás výsledky proběhnuvších ročníků ?