Logo střediska

4. oddíl

 Na pondělní schůzce (29.4.2019) se nám přihodila nemilá věc. Bohužel se nám na půdě ve “mlýně” usadil velký pavouk a chytil jednu, pro nás zatím neznámou, světlušku. Snažili jsme se všemi způsoby světlušku vysvobodit, ale marně. Neúspěch nás neodradil. Proto jsme se rozhodli pro radu vyrazit do světa…

Český ráj semikrásky 04

Číst dál: Světlušky v českém ráji (Sedmikrásky v Sedmihorkách)

První tábor ještě za vlády Franze Josefa. Skautská pošta při vzniku republiky. Odbojová činnost za druhé světové války i za komunistické totality. Krátké nadechnutí po válce a po Pražském jaru. Zavírání i popravování za odbojovou činnost a ohrožování mravní výchovy mládeže. To vše potkalo skauting od jeho vzniku. Nakonec se organizace ve svobodném státě těší nebývalému zájmu.

190216 231725A

Číst dál: Fata morgana ve víru historie

Skautský suchozemský oddíl Fata morgana hledá 2 nové členky do roje světlušek - Sedmikrásek. Hledáme zájemkyně o skautování v 1.-3.třídě. Více informací naleznete na letáčku.

Martin Kůst Piňďa Nábor Sedmikrásky

UPOZORNĚNÍ: Jedná se o zcela subjektivní popis akce. Je možné, že někteří by mohli vnímat situace a podmínky níže popsané jako problém, či diskomfort. Naše skupina (Piňďa, Bobák a Ivet) měla však to štěstí, že si po celou dobu udržela dobrou náladu a užila si krásy podzimu (někdy i zimy) se vším, co k tomu patří :).

IMG 20181028 064021

Číst dál: Podzimní přechod hor 2018

„Když vymřel rod slavných králů českých, bylo potom království nuceno, bohužel, odjinud žebrati o

jiného krále. Ó, jak náhle se na tomto světě zhroutí kterýkoli vrchol důstojnosti! A tak po zavraždění

Václava bylo vykonáno obecné svolání pánů šlechticů do Prahy pro volbu jiného krále.“ (Zbraslavská

kronika, zkráceno)

180802 201612P8020884AA

Číst dál: Fata morgana ve středověku