4. oddíl

4. oddíl Fata morgana vyrazil poslední únorový víkend do Nebeské Rybné v Orlických horách. Po cestě vlakem i autobusem na nás čekala krásná chalupa, kam se pohodlně vešlo všech 35 účastníků. Už při večeři jsme však poznali, že chalupa v sobě skrývá více, než jen pohodlné postele a bludiště místností, kde jsme se z počátku téměř ztráceli.

NB 1

Číst dál: Fata morgana v Nebeské Rybné

Během zimního období se i skauti uchylují k zimnímu spánku, odpočinku a načerpání nových sil do dalších akcí. To je však pravda hlavně z pohledu dětí. Pro vedoucí se jedná spíše o období porad, administrativy a konkrétně registrací. Registrace členů oddílů probíhala do konce ledna, a proto bych tuto „akci“ využil k trochu techničtějšímu ohlédnutí se za uplynulým rokem.

Martin Kst   Pia  Statistika 2018

Číst dál: 4. oddíl Fata morgana v grafech a číslech

Smečka vlčat ze 4. oddílu má za sebou svoji první víkendovou akci!

Číst dál: Víkendovka vlčat v České Skalici

Je 6.10. a na novoměstském vlakovém nádraží se schází družinka Sokolů spolu s družinkou Fialek, aby se mohli vydat na již tradiční podzimní víkendovku. Tentokrát se jede do trutnovské Hájenky. Do Hájenky dorážíme  za tmy. Jako na každé správné skautské akci je nejprve třeba dojít pro vodu, pro dřevo a zatopit v kamnech. Po splnění těchto, pro nás banálních, úkolů si konečně můžeme zahrát naše oblíbené skautské hry . Po nich jsme si dali výborné chleby s máslem a se šunkou. A pak už jen večerka a hurá do postele.

 

Číst dál: Víkendová akce skautů a Fialek na Hájence

Skautský rok i letos ve 4. oddíle Fata morgana vyvrcholil táborem. Tentokrát jsme se vydali všichni

společně – od nejstarších až po ty úplně nejmladší. Pro rovery už byl ale připraven náročnější program.

01A Easy Resize

Číst dál: Tábor 4. oddílu Fata morgana - Mladotice 2017